Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Mobilya modasında eskitilmiş ahşap etkisi

2 Kasım 2012 4.031 kez okundu Yorum yapılmamış

Rustik ve özellikle son dönemin yeni gözdesi Vintage dekorasyon tarzıyla mükemmel uyum sağlayan eskitilmiş ahşap mobilyalar, mekanların daha lüks ve görkemli bir görselliğe kavuşmasını da sağlar. İlk bakışta klasik ve geleneksel tarzda döşenen mekanlar için uygun bir mobilya tercihi gibi görünse de, 2013 dekorasyon trendlerinde birçok tasarımcı modern dekorasyon örneklerinde de sentez bir görsel etki oluşturmak için eskitilmiş ahşap mobilyaları kullanıyor. Farklı dekorasyon tarzlarıyla birlikte kullanılan eskitilmiş ahşap mobilyaların hangi stille daha uygun olduğu tartışılsa da kesin olan bir gerçek var ki, o da bu mobilyalar kesinlikle mekanlara prestijli bir şıklık katacağı…

Karakter sahibi mekanlar yaratmayı büyük oranda kolaylaştıran eskitilmiş ahşap mobilyalar, oldukça başarılı taklit yeteneği olan kaplama malzemeleri sayesinde efekt uygulamalı olarak da satışa sunuluyor. Daha ekonomik bir çözüm olan eskitme efektli mobilyalar, dış görünüş itibarıyla gerçekten eskimiş bir mobilyayı andırıyor. Benzer şekilde doğal ahşap malzemelere uygulanan çeşitli teknikler sayesinde ahşap yüzeyinde eskimiş bir hava oluşturulması da mümkün. Şüphesiz bu tür uygulamalarla üretilen mobilyaların antika değeri olan onlarca yıllık ve doğal olarak eskimiş bir ahşap mobilyanın sunduğu hissi yaratamayacağı da bir gerçek. Lüks dekorasyonun zirve noktası olan antika değeri taşıyan mobilyaların küçük birer servet değerinde olduğu düşünülürse, ulaşılabilir fiyatlarla sunulan eskitme efektli mobilyaların tercih edilmesi çok daha rasyonel bir seçim olacaktır.

Artık tüm yapı marketlerde kolaylıkla bulunabilen eskitme ahşap boyalarıyla mobilyalarınızı pratik bir şekilde boyayabilir ve eskitme efektini bizzat kendiniz yapabilirsiniz. Keyifli bir uğraş olarak da görülebilen bu uygulama sayesinde evinizdeki mobilyalarınızın yeni sezon trendlerini yansıtmasını ve evinizde gerçek anlamda görkemli bir şıklık oluşmasını sağlayabilirsiniz. Farklı kompozisyonlara imkan sağladığı için değişik renkli ve desenli ürünlerle birlikte de kullanılabilen eskitilmiş ahşap mobilyalar, mekanın daha doğal bir atmosfer kazanmasına da ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. 2013 yılının trendi olan ve bir sonraki yılda da popülerliğini koruyacağının sinyallerini şimdiden veren doğal ahşap yüzeyler, eskitilmiş ahşap etkisi ile sizin de evinizin havasını değiştirebilir.

Sandalye, tuvalet masası, yemek masası, gardırop, komodin, yatak başı, fiskos sehpası, yemek odası mobilyaları, panel ürünler ve daha birçok farklı mobilyada tercih edilebilen eskitilmiş ahşap dokusu gerçek anlamda geniş bir dekorasyon seçeneği manasına gelmektedir. Evin neredeyse her yerinde tercih edilebilen eskitilmiş ahşap mobilyaların mekana kattığı artı ile farklı ve beğeni toplayan bir tasarım geliştirebilirsiniz. Country dekorasyon stilinin de vazgeçilmezlerinden olan eskitilmiş ahşap yüzeyli mobilyaları kendi zevkinize göre farklı dekorasyon tarzlarıyla bir arada kullanabilir ve oldukça etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.