Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya, Perde

Mobilya perde uyumu

26 Kasım 2011 3.537 kez okundu Yorum yapılmamış

Her evin olmazsa olmazlarından olan perdeler, evin ruhuna yön veren bir dekorasyon aracıdır. Perdeleri sadece gece olunca kapanan, sabah kalktığınızda açılan bir eşya olarak görmemeniz gerekir. Modern ve kullanışlı bir dekorasyon için mobilyalar ne kadar önemliyse, perdelerin doğru seçilmesi de aynı derecede mühimdir.

Salonunuz evinize gelen misafirleri ağırladığınız bir yer olduğu için ekstra özenli bir şekilde dekore edilmelidir. Doğru salon dekorasyonu, salonu oluşturan tüm eşyaların ahenk içerisinde olduğu bir ortamdır. Bu nedenle seçtiğiniz mobilyalar ile kullandığınız perdelerin de uyumlu olması gerekir. Öncelikle salonunuzda bulunan mobilyaların bir tarzı olduğu gibi, perdelerinizin de bir tarzı olmalıdır. Klasik stilde döşenmiş bir salona, modern dizayn tamamen ışık kesen panjur sistemi koymanız tüm ambiyansı bozacaktır. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken ilk nokta; mobilyalarınız ile perdelerinizin renk uyumudur. Mobilyalarınızda sıcak renkler hakimse, zaten baskın olan bu renkleri perdelerinizde de vurgulamaya çalışmayın. Bunun tam aksine perdelerde daha açık ya da mat renkleri kullanarak, doğru kontrastı yakalamaya gayret gösterin. Böylece uzun süre geçirdiğiniz salonunuzda, renk karmaşası yüzünden gözleriniz yorulmadan oturabilirsiniz.

Herkesin yaptığı gibi mobilyalarda kullanılan pastel renklerin aynısı perdelerde de kullanmak yerine, birbirine tamamen zıt ama bir o kadarda şık görünen renkleri seçerek çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz. Renk uyumu için basmakalıp zevkleri bir yana bırakıp, seçimi hayal gücünüzün yapmasına izin verin. Sonuç olarak adından da belli olduğu üzere, oturma odanızda en çok siz oturacaksınız. Odanızı başkaları için değil kendiniz için dekore edin. Hem siz keyifle yaşadıktan sonra buna kim birşey diyebilir ki?

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.