Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Mobilyalarda dikkat etmeniz gereken 3 ana unsur nedir?

22 Ocak 2014 1.493 kez okundu Yorum yapılmamış

Mobilyalarını değiştirecek olanlar veya yeni evlenecek olan kişilerin bu yazıyı tamamıyla okumalarını dilerim. Evlerimizi güzel ve mobilya-modelleriçekici kılabilme çalışmalarını titizlikle yapıyoruz. Farklı biblolar, aksesuarlar, tablolar, halı ve kilimler kullanarak albenisiyle mükemmel bir ev meydana getirmek istiyoruz. Bunları yaparken mobilyalarımızın da güzel ve çekici olması gerekiyor. Ancak göze hitap eden mobilyalarda atladığımız bazı noktalar oluyor. Özellikle insanların görselliğe önem verdiği şu zamanlarda bazı imalatçılar mobilyalarında görselliğe önem vererek, kalitelerinden ödün vermekte. Bunu daha fazla para kazanmak adına yapan imalatçılar var. Görselliğe harcanan maliyet, mobilyaların daha ucuz fiyattan satılmasını sağlıyor. Ancak kaliteye önem verilmesi durumunda mobilyaların maliyeti daha da artmakta.

Bizim önerimiz mobilya alırken öncelikle görselliğe değil, mobilyaların standartlara uyup, uymadığını kontrol edin. Peki nedir kalite standartları?

  1. Öncelikle mobilyaların kesinlikle boyama veya cilalama maddelerinin kimyasal içermemesi gerekir. Bunun için İtalyan cila kullanılmalı. Boyama teknolojisinde kullanılması gereken lake veya su bazlı boyama teknolojisi.
  2. Mobilyaların sunta veya suntalam gibi maddeler içermemesi gerekir. MDF lam sistemlerden oluşması veya teak, ceviz, maun, gürgen gibi ağaçlardan imal edilen birinci kalitede ahşaptan imal edilmesi gerekir. Organik ve doğal mobilyaların sahip olduğu ana üretim maddesi bu.
  3. Mobilyaların özellikle çocuklar için üretilenlerin UNICEF sağlık kriterlerine uygun olması, en kaliteli sınıf mobilya olmaları anlamına gelir. Anti stres ve anti bakteriyel niteliklere sahip olan mobilyaların tercih edilmesi gerekir.

Daha sağlam ve sağlıklı mobilyaları tercih etmeniz yukarıdaki kriterlere uygun olmasıyla sağlanabilir. Yukarıdaki kriterleri kıstas ölçüsü yaparak mobilya alırsanız, hem kaliteli hem de sağlıklı mobilya almış olursunuz. Şimdiden daha sağlıklı ve güzel dekorasyonlar.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.