Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev, Mobilya

Modern bilgisayar masaları

18 Aralık 2011 4.642 kez okundu Yorum yapılmamış

Teknolojinin her alanda hayatımıza girdiği günümüzde, bilgisayar kullanmak bir ihtiyaç halini almıştır. Artık neredeyse her eve giren bilgisayarlar, dekorasyon açısında büyük sıkıntı yaratabilmektedir. Evinizin dekorasyonu için harcadığınız çaba, kocaman bir masa üstü bilgisayarın tüm tasarımınızı bozması ile boşa gidebilir. Bu tür sorunları yaşamamak için öncelikle doğru bilgisayar masasını seçmelisiniz.

Bilgisayar masası seçmeden önce, ilk olarak bilgisayarınızı hangi odada kullanacağınızı doğru seçmelisiniz. Çalışırken rahat edebileceğiniz bir ortamda olacağınızdan emin olduktan sonra bilgisayar masanızın nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Bilgisayar beraberinde pek çok aparat getirdiğinden, masa tercihiniz dekoratif olduğu kadar işlevsel de olmalıdır. Sürekli gelişen bilgisayar teknolojileri günümüzde bilgisayar masalarının üretimine de yansımıştır. Özellikle bilgisayarınızda kullandığınız ses sistemi kablolu ise odanızda bir kablo kargaşasına hazır olmanız gerekir. Modern aletler hayatımıza sağladığı yararlar kadar kablolara bağımlı hale gelmemize de katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz bilgisayar masasının “kablo gizleme ünitesi” olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde bilgisayar parçalarının ve ses sisteminizin kablolarını bu gizleme ünitesi içerisinde saklayarak, odanızda karmakarışık bir kablo görüntüsü oluşmasının da önüne geçmiş olursunuz. Kullanacağınız bilgisayar masasının kendi içerisinde saklanan kablolar; estetik açıdan sadece mobilyanın görünmesini sağlamanın yanında, temizlik yapmayı da çok kolay bir hale getirecektir.

Bilgisayarınız hayatınızı kolaylaştıran bir alettir ve onu kullanacağınız masasınında bu şekilde olması gerekir. Bu nedenle yeni üretilen bilgisayar masalarında, USB girişleri masa içerisine takılan özel üniteler ile hem estetik hem de çok kullanışlı hale getirilmiştir. Böylece USB girişine ulaşmak için çaba harcamanıza gerek kalmadan, oturduğunuz yerden dilediğiniz aleti bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Yeni tasarım bu bilgisayar masalarının çoğunda monitör sabitleyici olduğundan, monitörünüzün daha sağlam ve şık bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca elektronik aletlerin en büyük düşmanlarından biri olan tozlanma konusunda, statik malzeme ile kaplanmış ve toz tutmayan yüzeylerden yapılan bilgisayar masaları yardımınıza yetişiyor. Kullanacağınız bilgisayar masasında bu tür özelliklere dikkat ederek klasik çizginin dışarısına çıkabilir, aynı zamanda büyük bir konfor sağlayabilirsiniz. Satın alacağınız bilgisayar masasının odanızın duvar ve mobilya renkleri ile uyumlu olmasının yanında bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanı da daha kaliteli hale getirmesi çok daha faydalı olacaktır.

Bilgisayarınızı ofis ortamın kullanıyorsanız satın alacağınız bilgisayar masasının mümkün olduğunca çok bölmesi bulunması, iş ile ilgili dokümanlarınızın daha toplu bir şekilde durmasını sağlayacaktır. İşte geçirdiğiniz sürenin büyük bir bölümü bilgisayar karşısında geçtiğinden, ihtiyacınız olan tüm eşyalara yerinizden kalkmadan ulaşmanız son derece önemlidir. CD ve belgeleriniz masa üzerinde açık bir şekilde durmaktansa masanın kapalı ya da açık bölmelerinde saklanması, hem daha güzel bir görünüm sunar hem de daha düzenli çalışmanıza yardımcı olur.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.