Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Modern koltuk modelleri

21 Mart 2013 2.873 kez okundu Yorum yapılmamış

modern koltuk modelleriTasarımcıların birbirinden ilginç fikirlerini uyguladığı çağdaş mimari ürünü konsept mekanlarda, koltuklar da dikkat çeken bir aksesuar kimliğine bürünmesini sağlayan yaratıcı tasarımlardan payına düşeni alıyor. Modern tasarım koltuklarda ilk aranması gereken özelliğin konfor olduğunu en baştan hatırlatmakta da yarar var. Pek çok mobil üreticisi “katalogları” için dikkat çekici koltuk modelleri tasarlarken, söz konusu görsellik olduğundan rahatlığı ikinci plana itebiliyor. Kataloglarda son derece estetik bir görünüm sunduğu için doğrudan dikkat çeken ve bu şekilde markanın ürünlerinin tercih edilmesini sağlayan bu tasarımların ne yazık ki satın alındıktan sonra konfor konusunda da aynı memnuniyeti sağlamadığı fark ediliyor. Bu nedenle mobilya seçiminde her zaman olduğu gibi modern koltuk tasarımlarda da yapılabilecek en iyi şey, üzerine oturarak konforundan emin olunmayan koltukları satın almamaktadır.

modern koltukBerjer şıklığını farklı bir anlayışla sunan modellerden kesilmiş elmas şeklindeki ürünlere, deniz kabuklarını anımsatan taburelerden yuvarlak hatları nedeniyle “yumurta koltuk” olarak adlandırılan modellere modern tasarımıyla dikkat çeken oldukça fazla koltuk çeşidi bulunuyor. Mekanlarda bir oturma grubundan ziyade tek bir koltukta fark tasarımları tercih etmek, farklı tasarımıyla tek bir görsel algı unsuru yaratılmasını sağlayacaktır. Mekanın her köşesinde rengarenk ve farklı tasarımlı eşyaların bulunması göz yoran bir etki yaratacağından, farklı tasarımlı koltukların da fazla abartılmamasında yarar var. Modern koltuk modelleri denince nedense herkesin aklına “en çok satılan” koltuk tasarımları gelse de, aslında kelimenin anlamı düşünüldüğünde tasarımı ile fark yaratan ve göz alışkanlıklarını değiştiren tasarımlara sahip olan koltuklar için kullanılmaktadır.

modern koltuk tasarımlarıPopüler markaların sezonda en çok satılan koltuk takımlarını kullanarak modern bir etki yaratmak mümkün olmayacağı gibi, daha ziyade sıradan görünen bir mekan dekorasyonu oluşabilir. Özgün tasarımlar için internet başında biraz vakit geçirmek ve tasarımıyla mekanda dikkat çekecek koltuk modellerini seçmek gerekir. Aksesuar kimliğine de sahip olduğu için mekana değer katan bu tür modern tasarımlar, klasikleştiği için her yerde karşılaşılan koltukların yarattığı sıkıcı etkinin de kırılmasını sağlayacaktır. Evlerinde beyaz, gri, krem ya da fildişi gibi nötr tonlu eşyaları tercih eden ancak sonrasında mekanda çok donuk bir etki oluştuğunu fark eden herkes, modern tasarımlı tek bir koltukla tüm bu sıkıcı etkinin ortadan kalmasını ve mekan atmosferinin yüksek enerjili hale gelmesini sağlayabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.