Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev, Banyo

Modern musluk başlıkları

9 Aralık 2011 4.578 kez okundu Yorum yapılmamış

Gelişen teknoloji ve trendler ile sürekli yenilik içerisinde olan üretici firmalar, lavabo muslukları konusunda da oldukça iddalı tasarımlar ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Banyo ve mutfaklarda kullanılan modern musluklar başlıkları hem kullanım kolaylığı hem de büyük bir şıklık sunuyor. Tüketicinin talepleri doğrultusunda hazırlanan yeni jenerasyon musluk başlıkları, 10 ile 300 lira arasında değişen bir fiyat aralığında satışa sunuluyor.

Modern musluk başlıklarında bulunan sensörler sayesinde; büyük oranda su tasarrufu sağlanırken, suyun akışı otomatik olarak sağlanıyor. Özellikle toplu kullanıma açık olan tuvaletlerde sağladığı su tasarrufu sayesinde, mekan sahiplerinin masraflarını azaltıyor. Ayrıca bu gibi birçok insanın kullandığı mekanlarda sıkça rastlanılan bulaşıcı hastalıkların önlenmesin konusunda da büyük bir yarar sağlayan yeni nesil musluk başlıkları, her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih ediliyor.

Yeni geliştirilen kristal başlıklar hem üzerinde bakteri barındırmıyor hem de ev kadınlarının en çok şikayet ettiği su lekeleri konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Üzerinde su lekelerinin oluşumuna izin vermeyen bu başlıklar ayrıca paslanmaya karşı da dayanıklı malzemeden üretiliyor. Musluk başının çeşmelerden ayrıldığı yeni sezon tasarımlarda görülen en büyük yenilikse, led ışıklar…

Modern musluk başlarında kullanılan led ışıklar, insanlara daha önce tecrübe etmedikleri deneyimleri yaşatmayı vaad ediyor. Lavabo tasarımlarını eğlenceli hale getiren led ışıklı musluk başlıkları, sahip oldukları alıcılar yardımı ile suyun sıcaklığını algılayabiliyor. Led ışıklı musluk başlıkları; musluktan akan suyun sıcak olması durumunda kırmızı, soğuk olması halindeyse mavi renk ışık vererek suyun rengini değiştiriyor. Kullanımı çok büyük bir rahatlık sağlayan bu tip musluk başlıkları, ne yazık ki arızalanmaya normal musluklara göre daha yatkındır. Arızalanması durumunda uzman bir servis elemanı tarafından müdahele edilmesi gereken led ışıklı muslukları satın alırken, firmanın teknik destek vereceğinden emin olmanızda fayda var.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.