Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma, Duvar

Modern priz ve anahtar sistemleri

10 Aralık 2011 4.397 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda duvar renkleri ya da mobilyalar üzerine kafa yorarken çoğu zaman, elektrik sistemleri gözden kaçar. Evinizdeki her odanın duvarında bulunan priz ve anahtarlar, duvarın bir parçası olarak dekorasyonun bir parçası olarak değerlendirmelidir. Büyük uğraşlar ile dekore ettiğiniz şık bir odanın duvarlarında görünen kocaman ve bembeyaz prizler, şüphesiz estetik açısında olumsuz bir etki yaratır.

Gelişen teknoloji priz ve anahtar üretimini de etkileyerek, firmaların fonksiyonel ve modern tasarımlara imza atmasını sağlamıştır. Bir çok firma gümüş iyonları ile zenginleştirdiği malzemelerden ürettiği anti bakteriyel anahtar ve prizlerle, dekorasyon alanına büyük yenilik getirmiştir. Özellikle toplu kullanıma açık alanlarda yüzlerce kişinin dokunduğu anahtarlar, mikropların yaşaması için son derece elverişli bir ortam sağlamaktadır. Işığı açmak için dokunulan bu yüzeylerden insan eline geçen bakteriler, ciddi rahatsızlıkların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten ötürü üzerinde bakterilerin yaşamasına izin vermeyen priz ve anahtar sistemleri kullanmanız, estetik açıdan sağladığı avantajın haricinde sağlık içinde oldukça önemlidir. Ayrıca kir tutmayan yüzeyi ile sürekli temizlenmeye ihtiyaçları yoktur.

Yeni tasarım priz ve anahtar sistemlerinin üretiminde geliştirilen teknikler sayesinde, tamamen ahşap görünümlü model seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Odanızın dekorasyonunda ahşap kullandıysanız, uygun renklere ve tasarıma sahip priz ve anahtar sistemi arama derdinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca üretim aşamasında hiçbir ahşap ürünü kullanılmadığı için çevreyle de dost olan bu ürünler, dilediğiniz her renkte olabilmektedir. Modern teknoloji sayesinde mobilyalarınızın resmini çekerek, kullanacağınız anahtar ve prizlerin üzerine en uygun modelin çizilebilmesine imkan tanımaktadır. Çocuklu aileler için ebeveyn kilidi olan modeller, gözünüz arkada kalmadan rahat etmenizi sağlamaktadır. Meraklı çocukların elektrik erişimini kısıtlayabileceğiniz sensörlü modeller, akıllı sistemleri sayesinde kaçak olduğunda otomatik olarak elektriği kesmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.