Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Modern salon dekorasyonları hayata renk katar

20 Nisan 2014 2.876 kez okundu Yorum yapılmamış

Oturma odaları en şık olması gereken alanların başında. Zaten her kadında önceliği bu salona vermek mecburiyetinde kendisini hisseder. Çünkü evin misafirlerinin karşılandığı ve ağırlandığı yer olması, her an gelebilecek olan Allah misafirine uygunsuz bir oturma odasının sunulmamasını her kadın düşünür. Bu nedenle sizlere bazı dekoratif öneriler vererek daha iyi bir oturma odasını hem kendiniz  hem de sevdikleriniz için mümkün kılmanın yolunu söyleyeceğiz.

modern-salon-dekorasyonuÖncelikle oturma odası gruplarına girelim. Bunların sade olması, oturma odasında bulunacak olan diğer mobilyalarla kombin olmasını rahat bir şekilde sağlayacak. Aynı zamanda şık ve kaliteli olması, oturma odasının daha da lüks görünmesinde yardımcı olacaktır. Alacağınız mobilyanın rengi de önemli. Beyaz renkler en iyi stiller olarak oturma odalarında beliriyor. Ancak beyaz renk alırken anti bakteriyel özellikte olanları alın, diğerleri temizlemesi zor ve leke tutan cinsten olabilir. Bir de köşe koltuk takımlarını tercih etmekten sakın korkmayın. Nedense bunlara karşı bir ilgisizlik var ama, tamamen modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Oturma odasında geometrik desenli halılar tercih edin. Oturma gruplarının tam ortasında kalmasına dikkat edin. Üzerindeki sehpanın çok büyük olması, halının dekoratif şıklığını perdeleyeceğinden daha uygun model ve boyutta bir sehpa seçin. Haklınızı geometrik desenlerden seçebileceğiniz gibi, beyaz uyumlu veya diğer sade renkli uyumlu 3 boyutlu figürlerden de alabilirsiniz.

Oturma odanızda yer vereceğiniz tv ünitesi de çok önemli. Tv ünitesinin bölmelerinin fazla olması, oturma odanıza aksesuarlarla renk vermenizi sağlar. Bu nedenle tv ünitelerinde en azından vazo, çiçek gibi aksesuar koyabileceğiniz yerlerin olmasına dikkat edin. Daha sonra duvarlarında tablolarla veya 3D duvar kağıdı figürleriyle kaplanmasını sağlayabilirsiniz. En azından bir duvarı bu şekilde gösterişli ve dikkat çeken tarza sokabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.