Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Modern ve doğal aydınlatma

1 Haziran 2012 2.857 kez okundu Yorum yapılmamış

Çok şık ve estetik salon, yatak odası, mutfak, antre, banyo tasarımları yapılıyor. Bazen şık görüntülerin istenildiği kadar dikkat çekici olmadığı için sıkıntı duyabiliyor insan. Çok güzel tasarımların çarpıcı ve dikkat çekici hale gelmesinin yolu ışıktan geçiyor.

Günümüzde modern ve doğal aydınlatma aksesuarları ile her alan ışıl ışıl oluyor ve ışığın olduğu alanda bulunan dekorasyon şık görüntüler sunuyor. İsteğe göre soft ışıkla da mekanlar doğal ve sihirli bir görünüm kazanıyor.

Aydınlatma aksesuarları ayaklı lambalar, avizeler ve yerden aydınlatma şeklinde özel olarak tasarlanıyor. Hem çağdaş ve modern görünümlü hem de doğallığı bozmadan birçok özel aydınlatma ürünleri yapılıyor. Çok şık ve doğal aydınlatmada doğal malzeme kullanan tasarımcı Burak Oral adeta doğayı evin içine taşıyor. Sağlıklı ve doğal ahşap kullanarak ve çevreci duyarlığı ile geri dönüşüm sağlayarak bir sebze kasasını yaratıcı tasarımla aydınlatma aksesuarına dönüştürüvermiş ve ışığa gelen bir kuş ile doğallık daha da çarpıcılık kazanmış.  Buna benzer yaratımcı aydınlatma tasarımlarına günümüzde çeşitli bulunmakta. Kaktüs şeklinde metal boru ve led spotlardan oluşan ayaklı lamba, tırtıl şeklinde ayaklı aydınlatma aksesuarları ev ve ofis gibi her mekanda kullanılabilmekte. İlginç metal aplikler soft ışık sevenler için tasarlanmış.

Krom borudan yapılan modern ayaklı aydınlatma ise şık bir tasarım olduğu kadar ilginç görüntüsü ile dikkat çekiyor. Adeta ışık gölge oyunu sergileyen ayaklı lamba aynı zamanda yalın ve sade duruşu ile etkiliyor. Plexi malzame ve metal borudan yapılan yuvarlak ayaklı lamba ise tasarımcı Serkan Bilir tasarımı ve renkli sarı ve kırmızı renkleri ile etrafa hoş bir ışık yaymakta.

Birsen / Fotograf: Eşik Desing

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.