Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Modern yatak tasarımları

20 Aralık 2011 3.140 kez okundu Yorum yapılmamış

Geleneksel yatak ve yatak takımları günümüzde tasarımcılar tarafından yaratıcı bir şekilde yeniden dizayn edilerek modern yatak ve yatak takımları oluşturuluyor. Estetik görünüm ve kullanışlı şık tasarımlar ortaya çıkıyor.

Geleneksel yatakların başlıkları özel mobilya parçası olarak düşünülerek farklı çizgilerle şekil değiştiriyor.  Geometrik şekiller verilerek çarpıcı renkli kadife veya parlak kumaşla kaplanıyor. Farklı bir yatak başlığı oluşturuluyor. Modern ve sade görünümden hoşlananlar için ise hafif arkaya doğru eğimli bir şekilde ahşap başlık tasarlanıyor. Bu eğim yatak yastıklarını daha dikkat çekici yapıyor.

Yatak başlıkları dışında yataklar da yeniden tasarlanıyor. Geleneksel dikdörtgen yatak yerine oval veya daire şeklinde yataklara da rastlamak mümkün.

Yataklar gibi yataklarda kullanılan örtüler de tasarımcıların elinde yeniden şekillenip tarz değiştiriyor. Yataklarla uyumlu örtü tasarımları yapılıyor.  Ekstra yumuşak dokunuşlu kuş tüyü yorganlar, yine yumuşak ve yüzde yüz pamuk nevresim takımları ile bütünleşiyor. Nevresim takımlarının tablo gibi desenleri ve yatak örtülerinin çeşitli ülkelere özgün tasarım modelleri ile yatak odaları özgün ve büyülü bir görünüş sergiliyor. Şam yatak, Fransız danteli yatak örtüsü, İsviçre yatak örtüsü gibi etnik çizgilerle yataklar ve yatak takımları bu tasarımların sadece birkaç tanesi olarak sayılabilir.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.