Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Modernliğin 2014 versiyonu portmantolar

19 Mart 2014 1.402 kez okundu Yorum yapılmamış

2014 senesi için iddialı olan ürünlerin derlemesi yapmaya devam ediyoruz. Derleme yaparken evlerimiz için en fazla gerekli olandan en az gerekli olana doğru bir yol izlemeye çalışıyorum. Aklımıza gelen gelmeyen mobilyalar oluyor. Yorumlarınızla bizlere yardımcı olmanızı, katkı sağlamanızı isterim. Bu sene için üretilen portmanto modellerinde renklerin uyumu öne çıkıyor. Jafjaflı modellerden feragat ederek daha doğal ve samimi bir portmanto modelleri sizleri bekliyor. Portmanto modellerinde abartıya kaçılmaması iyi olmuş. Çünkü evimizdeki ahengi ve düzeni sevdiklerimize, misafirlerimize ilk olarak sunduğumuz yerde duruyorlar. Kapıdan içeriye giren modern-2014-portmanto-modelleri1misafirlerimizi karşılayan bir portmanto, sade ve işlevselliğiyle büyülemeli.

Ancak bazı üretilen portmantolar da sadece görselliğe önem verilmiş. Bu da asıl amaca hizmet etmesini engellemiş. Özellikle portmantoların kışlık ve yazlık kullanıma uygun olması lazım. Ancak çok lüks ve görselliğe kaçan tasarımlar bu uygunluğu vermiyor. Bu nedenle 2014 senesinde buna dikkat edilerek sade modeller müşterilere sunulmak istenmiş. Yeni modellerde kışlık ayakkabı veya kabanlarınızı geniş hacimli dolaplarda saklamanız mümkün. Bunu yaparken aynı zamanda yazlık ayakkabılarınızı da tutacağınız bölmeler hazır. Evinizin girişine uygun gelecek bir portmanto alınması önemli. Eğer koridorunuz darsa, alacağınız portmantonun işlevselliği ve ergonomik yapısı da düşük bir seviye de oluyor. En azından dar bir koridorunuz varsa alacağınız portmantonun kapılarının yaylı sistem olmasına özen gösterin. Daha işlevsel bir kullanım sağlayacak.

Gelelim kaliteli bir tasarıma. Öncelikle her zaman söylediğim renklendirme çok önemli. Renklendirme işleminin lake boyama veya su bazlı olması gerekiyor. Üzerinde ki ayna, mutlaka portmantoya sabit olmalı. Eğer ayna çerçevesi yoksa bir portmantoda, yani ayna sadece yapıştırıcıyla tutturulmuşsa, bu güvenlik standartlarına uygun olmaz. Ayna zamanla gevşer ve düşer. Bu da birine zarar verebilir. Bu sebeple standartlara uygun bir portmanto almaya özen gösterin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.