Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Mor dekorasyon

31 Mayıs 2013 4.404 kez okundu Yorum yapılmamış

mor dekorasyon 2Mor renk asaletin, bereketin simgesi olarak anılır ve kullanıldığı alanlara doğru kombinler yapıldığında oldukça gösterişli görünüm kazandırır. Mor renk ile dekorasyon yapılmak istendiğinde önümüzde iki seçenek bulunmaktadır:

  • Mor rengi uyumlu renkler ile kombin etmek,
  • Mor rengi zıt renkler ile kombin etmek.

Sakin, huzur veren bir ortamın oluşturulması ismor dekorasyon 1tendiğinde mor rengi, renk skalasında kendine yakın olan renkler ile kombin ederek, yumuşak ton geçişleri yapmak en doğru tercih olacaktır. Bu kapsamda mor rengi, mürdüm, bordo, kahverengi, kırmızı, mavi gibi renkler ile birlikte kullanmak söz konusu olacaktır.

Daha iddialı, gösterişli, göz alıcı bir görüntü oluşturulması arzu ediliyor ise mor rengi renk çemberinde kendine uzak olan renkler ile kombin ederek, keskin ton geçişleri yapmak en doğru tercih olacaktır. Bu kapsamda mor rengi sarı, turuncu gibi renkler ile birlikte kullanmak söz konusu olacaktır.mor dekorasyon 3

Mor rengi, kendi tonları ile de kombinlemek mümkündür. Eflatun, patlıcan moru gibi mor geçişleri yapmak hoş olabilir, ancak bu tarz bir dekorasyonda muıhakkak zıt renkte bir aksesuar ile mor zincirini ara ara kırmak gerekecektir. Aksi halde mor renk huzur veren bir görsellik değil, kasvet dolu bir görünüm arz ediyor olacaktır.

Mor renk ile dekorasyonda, en önemli husus morun hangi tonu ile başlanacağı, hangi tonlar ve hangi farklı renkler ile kombin edileceği hususunda doğru tercih yapmaktır. Dar ve küçük bir mekanda morun en açık tonu olan leylak rengi, eflatun gibi renkler ile başlanmalıdır. Koyu tonlar ya mor dekorda koyu farklı renkleri birer dokunuş gibi aksesuar detayında kullanmak uygun olacaktır.

Geniş mekanlarda mor rengin koyu tonları ile de başlanabilir. Ancak, bu durumda da mor rengin ve zıt renklerin koyu tonlarını çok yoğun kullanmayarak, boğucu ve kasvetli bir ortamın oluşması engellenmelidir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.