Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak barı modelleri

3 Temmuz 2012 5.218 kez okundu Yorum yapılmamış

Açık mutfaklar için oldukça işlevsel çözümler sunabilen mutfak barı modelleri farklı tasarımlar ile mutfakların bambaşka bir kimlik kazanmasını sağlıyor. Alandan büyük oranda tasarruf edilmesini sağlayan mutfak barları özellikle kalabalık aileler için akılcı çözümler sunuyor. Amerikan tipi mutfaklarda genellikle mutfak alanı ile evin diğer bölümleri birbirine karışarak, evin tüm dekorasyon tasarımının olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Doğru kullanılan mutfak barı modelleri ile mutfak alanının çizgilerini belirleyebilir, mutfağın kendine ait bir atmosferi olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik açık mutfaklarda orta alana yerleştirilen mutfak barlarının montajı, modüler sistemler sayesinde birkaç saat içinde tamamlanabiliyor.

Mutfak barları gerek ev sakinlerinin bir arada yemek yemesini gerekse de evin annesinin rahat bir şekilde çalışabilmesini sağlayacaktır. Estetik görünümden öte günün büyük bölümü mutfakta geçiren ev kadınları için oldukça büyük bir kolaylık anlamına gelen mutfak barı, işlerin çok daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Üst bölümde yer alan tezgahın altını dilerseniz tamamen dolap alanı olarak kullanabilir, böylece mutfağınızda hatırı sayılır bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Mutfak sürekli olarak yemek pişirilen bir alan olduğundan birçok araç gerecin kullanılması gerekir ki, mutfak barının alt kısmı da geniş bir alan sunarak mutfağın çok daha derli toplu görünmesini sağlar.

Mutfak barlarının tezgah bölümünde granit veya mermer gibi dayanıklı malzemelerin kullanılması durumunda bu alan tıpkı mutfak tezgahı gibi kullanılabilir. Ayrıca mutfak barının tezgah ve alt kısımdaki dolap bölümü dışında üst kısmının da kullanılabileceğini unutmayın. Tavandan aşağı sarkıtılan tutacaklara da birçok mutfak gerecini asabilirsiniz. Böylece mutfağınızda çok daha hızlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Mutfak barlarının tasarımı kadar önemli olan bir diğer konu da bar çevresinde kullanacağınız taburelerdir. Mutfak barında kullanacağınız tabureleri dilerseniz karşılık dilerseniz de yan yana dizebilirsiniz. Açık bir mutfağa sahip olduğunuz halde çok fazla alanınız yoksa tabure kullanımı ile alandan büyük oranda tasarruf edebilir ve böylece mutfağın çok daha işlevsel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.