Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak dekorasyonu için öneriler

5 Ekim 2013 3.169 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfaklar için bazı önerilerimiz var. Özellikle hanımlar için mutfakların kullanım kolaylığı sunması, düzgün görünmesi, şık olması çok önemlidir. Mutfaklarda düzenin ve şıklığın sağlanması için çok fazla bir çalışma yapmaya gerek yok. Öncelikle şunu söylemek isterim. Eğer dar bir mutfağınız varsa yeni bir mutfak tasarlıyorsanız L tipi mutfak modellerini tercih etmelisiniz. Çünkü bu mutfak tipi dar alanlarda daha pratik çalışma deneyimini hanımlara yaşatır. Ancak geniş bir mutfağınız varsa ada tipi mutfak en uygun seçim olacaktır. mutfakBöylece boş alanların soğukluğunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

Bunları söyledikten sonra; iş sebzeliklere geliyor. Artık plastik bir takım sebze modellerinden vaz geçmenizin zamanının geldiğini söyleyebilirim.Mutfaklarda şık bir görünüm elde etmek için ahşap tarzlarda, motifli sebzelikler işlerimizi görecektir. Bunun yanında mutfak dolaplarınız eğer camlı ise, içlerinde değişik tarzlara sahip dantelleri üşenmeden sergilemeniz mutfağınız havasını değiştiren bir uygulama olacaktır. Bunun yanında duvarlarınız çok boş kalmamalıdır. Duvarlarınıza mutfağa ugun düşebilecek birkaç resim tablosu asmayı unutmayın. Mesela en çok tercih edilen mutfaklarda, meyve resimleridir. Veya çiçeklerin yer aldığı bir doğa resmini de kullanabilirsiniz.

Mutfak duvarlarınıza gelince, mutfaklara özgü açık tonda bir duvar kağıdı kullanarak çok özel mekanların sahibi olabilirsiniz. Zemini de canlı renklerden seçerek tasarlayın. Ancak dar bir mutafınız varsa daha koyu renkler tercih edilmelidir. Tezgahların üstünde vazolarla süslemelerde bulunmayı unutmayın. Mesela vazoların içerisine konulmuş bir çiçek tezgahlarınızda hijyen ve bahar havasının temsilcisi olacaktır.

Mutfaklarınızın modern ve lüks olması gerekiyor. Bu nedenle mutfaklarınız için seçeceğiniz yemek masası çok önemlidir. Masa, mutfaktaki lüks ortamı sağlayacak en önemli etmendir. Bunun için modern bir yemek masası seçebilirsiniz. Ahşap veya eskitme tarz ile daha farklı bir havayı yakalayabilirsiniz. Bunun dışında lake beyaz yemek masaları bahar havasını yemekleriniz de estirecek bir modeldir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.