Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

2013 mutfak dekorasyonunda öne çıkanlar

20 Ekim 2012 2.930 kez okundu Yorum yapılmamış

Canlı renklerin dikkat çektiği yeni sezon mutfak tasarımlarında parlak yüzeylere ve başarıyla gizlenen aydınlatma sistemlerine bolca yer veriliyor. Çoklu renk kullanımıyla gökkuşağını andıran pozitif enerjili tasarımlar yeni sezon mutfak dekorasyonun gülen yüzü olarak öne çıkarken, mutfağında renk cümbüşü istemeyenler için analog renkli tasarımlar da sunuluyor. Beyazın dingin görselliğinden vazgeçemeyenler için hijyen duygusunun vurgulandığı aydınlık tasarımlar sunulurken, siyahın asil şıklığını yaratıcı görsellerle şaha kaldıran çağdaş modeller de bir hayli iddialı görünüyor. Nötr renkli zeminlere inat sımsıcak renklerin hakim olduğu mutfak dolaplarının mutfağa kattığı yaşam enerjisinden faydalanılan mutfak tasarımlarında akseusar olarak canlı bitki kullanılması da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Renk skalasının “sıcak ve soğuk alan” olarak iki farklı gruba ayrıldığı mutfak dolaplarında daha sakin bir görsellik sunan soğuk renkli ürünler de mevcut. Zeytin yeşili, gri, bej ve toprak tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı mutfak dolapları mutfağında daha olgun ve sakin bir hava yaratmak isteyenlere hitap ediyor. Daha aristokrat görünen bir mutfak için bir hayli iddialı aksesuarların ilgi odağına yerleştirilen mutfak tasarımları bulunsa da, bu tür abartılı modellerin gerek astronomik fiyatları gerekse de iddialı olmak ile abartılı görünmek arasındaki çizginin tam üzerinde durması nedeniyle aristokrattan ziyade biraz “burjuvazi” olduğu da söylenebilir. Ekonomik boyutu da düşünüldüğünde fazla insan tarafından tercih edilmeyeceği baştan belli olan bu ihtişamlı mutfaklar daha ziyade firmaların iddiasını göstermek ve belki biraz da dikkat çekmek için kullandığı modellermiş gibi görünüyor.

Mutfak dolapları kadar zemin döşemelerine de özen gösterilen yeni sezon mutfakların favorisi, geçen yıl ev dekorasyonun açık ara lideri olan doğal ahşap yüzeyler… Masif parkenin teknolojik kaplama ürünleriyle buluştuğu mutfak zeminleri tüm mekanın doğal ve oldukça prestijli bir kimlik kazanmasını sağarken, beraberinde kullanılan ahşap mutfak doları da şıklığın adeta şahlanmasını sağlıyor. Granitin mutfak tezgahı seçimlerindeki en popüler seçenek olacağı geçen sezondan belli olmasına rağmen yine de firmalar farklı dokular ve aydınlatma oyunlarıyla granit tezgahların farklı görünmesini sağlıyor. Geniş mutfakların köşe bölümlerine yerleştirilen L oturma gruplarının her geçen gün daha da fazla insan tarafından tercih edilmesiyle ciddi bir mutfak mobilyası sektörü oluşurken, daha küçük alanlı mutfaklar için tekli ve çiftli berjer koltuk seçenekleri de sunuluyor. Mutfaklarda yaratılan küçük keyif alanlarıyla ev kadınları kahvelerini içerken konforun da tadına da tadını çıkartabiliyor.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.