Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak dolabı aksesuarları

4 Ağustos 2012 5.324 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerinizin en önemli alanlarından biri olan mutfaklarınızda, kullandığınız dolap ya da çekmecelerde size kolaylık ve rahatlık sağlayacak pek çok aksesuar çeşidi geliştirilmiştir. Bu aksesuarlar, mutfak dolabınızın şekillendirilmesinde oldukça büyük bir rol oynamaktadırlar. Mutfak dolaplarınızın ergonomik ve fonksiyonel olmasında temel, yardımcı unsurların başında gelmektedir.

Mutfağınız küçük ya da geniş olabilir, ancak küçük olan bir mutfakta kullanılan aksesuarlar yardımıyla, çok fonksiyonel bir çözüm sağlayabilirsiniz. Kullanılan aksesuarların kalitesi ve işlevselliği de çok çok önemlidir. Çekmecelerinizde kullanacağınız frenli ray sistemi sayesind,e kolay açma ve kapama yapabilir, çekmeceyi hızlıca itseniz dahi fren sistemi sayesinde çarpma durumu oluşmaz. Çekmecelerinize yerleştireceğiniz özel tasarım kaşıklık gibi malzemelerle, çatal, bıçak ve kaşık gibi eşyalarınızı düzenli bir şekilde tutabilirsiniz. Çekmece tarzı yapılacak bir sepet uygulamasıyla, belli başlı malzemelerinize düzen sağlayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tezgah altındaki dolaplarınızın içine monte ettireceğiniz özel çöp sepeti modülleriyle, köşelerde kalan ulaşılması ve kullanılması güç olan altta ya da üstte olan dolaplar için özel tasarlanmış, kapağa monte edilebilen sepet ve raf sistemleri sayesinde yer kazanabilirsiniz. Dolabınızın içine monte ettirebileceğiniz kiler sepetleriyle, pek çok gıda maddesini bir arada bulabilir ve kullanabilirsiniz. Mutfak dolabınızın üst kısmında olan dolap kapakları için, tasarlanmış olan özel aksesuarları kullanarak daha pratik kullanımlar elde edebilirsiniz. Aventos diye tabir edilen, özel amortisörlü bir sisteme sahip olan aksesuarları, üst dolapta yaptırmayı düşündüğünüz yatay ve geniş bir kapaklı bölmede kullanabilir, kapağı yukarı doğru rahatça kaldırabilirsiniz. Kapağı kaldırmak için çok az bir kuvvete ihtiyaç duyarsınız ve amortisörlü sistemi sayesinde kapak düşmesin ya da çarpmasın diye tutmak zorunda kalmazsınız. Dolap kapaklarında veya çekmecelerinde de kullanacağınız kulpları, rahat tutmanızı ve kavramanızı sağlayan paslanmaz, PVC esaslı ya da alüminyum olarak tercih etmeniz size konfor sağlayacaktır.

Mutfak dolabınız için, aksesuar seçiminde dikkat etmeniz ve sorgulamanız gereken, kullanacağınız aksesuarın size ne gibi faydalar sağladığı ya da sağlamadığıdır. Kullanacağınız yanlış aksesuarlar nedeniyle zorluk ve sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, sağlayacağı faydayı iyi belirlemek ve dolabınızın görselliğine olumsuz bir etki yapıp yapmayacağını da görmeniz olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.