Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak için duvar kağıdı uygulamaları

13 Aralık 2012 4.221 kez okundu Yorum yapılmamış

Yakın geçmişe kadar duvar kağıdı uygulamaları için pek de uygun bir yer olmayan mutfaklar, yeni gelişen üretim teknoloji sayesinde bambaşka bir görsellik kazanıyor. Yeni nesil duvar kağıtlarının sunduğu kullanım kolaylıkları sayesinde desen ve renk konusunda mutfaklar da evin diğer bölümleri kadar çok alternatife sahip olabiliyor. Dayanıklılık açısından da oldukça iddialı olan yeni nesil duvar kağıtları, mutfaklarda uzun süreli kullanım vaat etmektedir. İlgi çeken bir mutfak tasarımı için duvar kağıdı tercih edilmesi gerçek anlamda radikal bir kararmış gibi görünse de, doğru kombinasyonun bulunması halinde parmak ısırtan bir görsellik oluşacağı da bir gerçektir. Mutfaklarda duvar kağıdı kullanmanın püf noktası ise, desen ve renk arasındaki geçişi doğru belirmektir.

Mutfaklarda daha modern bir hava oluşmasını sağlamak için tek bir duvara sıcak renkli ve farklı desenlere sahip bir duvar kağıdı uygulaması tercih edebilirsiniz. Özellikle mutfağın boş kalan bir alanını tercih etmeniz, aksesuar dahi kullanmanıza gerek kalmadan mutfağınızda son derece iddialı bir hava oluşturacaktır. Ayrıca duvar kağıdının renk ve desenlerini doğru şekilde yöneterek mutfağınızda farklı bir mekan algısı oluşmasını sağlayabilirsiniz. Alçak tavanlı bir mutfakta oluşan basık havanın dağıtılması için duvar kağıdının desen ve renklerinden faydalanabileceğiniz gibi, dar mutfaklarda açık renkli tercihler yaparak daha geniş bir mekan algısı da yaratabilirsiniz. Mutfağınızda hangi duvar kağıdını seçeceğinize karar veremediyseniz ölçü almak en doğru tercih olacaktır. Böylece aldığınız örnekleri mutfağınızda deneyerek hangi desen ve rengin daha uygun olacağına daha rahat karar verebilirsiniz.

Desen seçiminde mutfağınızdaki diğer elemanları da dikkate almanız gerektiğini unutmayın ve bu konuda başlangıç noktası olarak mutfak dolaplarına bakın. Mutfaklarda görsel alanın büyük bir bölümünü kaplayan mutfak dolapları, genel tasarım bütünlüğünü sağlayan en önemli elemanlardır. Dolayısı ile mutfak için duvar kağıdı seçerken, mutfak dolaplarınızın renk ve dokusu ile uyumlu tercihler yapmanız ortaya daha uyumlu bir tasarım çıkmasını sağlayacaktır. Mutfağınızda çok fazla renge ve desene sahipseniz karmaşık desenlere sahip olan duvar kağıtlarını tercih etmemeye de özen göstermeniz de yarar var. Benzer bir biçimde nötr renklerin tercih edildiği mutfakların daha canlı bir atmosfere sahip olması için sıcak renkli duvar kağıtları da tercih edilebilir ve mutfak dekorasyonuna hareket katılması sağlanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.