Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak köşe takımları

2 Ekim 2011 5.144 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfak, kadınların şüphesiz ki ev içerisinde en çok zaman geçirdiği ve hakimiyetlerini açık açık ilan ettikleri alandır. Mutfaklar kadınların kalesi, mutfak araç gereçleri ise hanımların eli ayağıdır. Mutfaklarda öne çıkan nokta yemek pişirme fonksiyonu olsa da günümüzde özellikle de ferah ve geniş mutfaklar, en az günlük kullanım için dizayn edilen oturma odaları kadar işlevselliğe sahip olacak şekilde dekore edilebilmektedir.

Peki mutfağınız dar uzun ya da kutu denilebilecek  kadar küçükse, mutfağınızı güzelleştirmekten mahrum mu kalacaksınız? Elbette hayır. Küçük mutfaklarda dahi bir iki ufak dokunuş ya da ilave tek mobilya ile başlı başına modern bir hava yakalamanız mümkün. Öyle ki bir bank, minik tabureler, birkaç sandalye yahut bir kanepe ile mutfağınızı günlük kullanıma da açabilir; çat kapı kahve içmeye gelen komşularınızı mutfağınızda rahatça ağırlayabilirsiniz. Kanepenin ve sandalye ya da taburenin üzerinde kullanarak mutfağınıza hava katabileceğiniz oturma minderlerinin kumaşında; mutfak duvarları ile uyumlu, içerisini aydınlık gösterecek ve iştah açacak renkleri tercih edebilirsiniz. Bu arada kumaşlarda çiçekli, çizgili, kareli, meyve yahut sebze modelli desenleri kullanmanız mutfağınızda sıcak bir hava yaratmanıza yardımcı olur.

Mutfağınız oldukça geniş ve her türlü dekorasyona elverişli ise köşe takımları tam da mutfağınıza göre! Özellikle Country tarzı dekorasyondan hoşlanan ev hanımlarımıza tavsiyemiz: Eğer ki mutfağınızın bir bölümünü ayıracağınız köşe takımında mavi ve beyaz renkleri tercih ederseniz, Country tarzınızı mutfağa en çok yakışan renk kombinlerinden biriyle yansıtmış olursunuz. Yine küçük mutfaklara önerdiğimiz gibi sizler de kumaş kaplaması olarak çiçekli, kareli, ekoseli dokuları tercih ederek Country tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Köşe takımlarını ahşap mobilyalardan seçmeniz ve aksesuar ya da minik bir halı ile dekorasyonunuzu tamamlamanız mutfağınıza bir bütünlük katacaktır.

Bu sayede artık mutfaklarınız ailenizle rahatça ve tatlı bir sohbet eşliğinde kahvaltı edebileceğiniz, akşam yemeklerinde misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiniz bir ortama dönüşecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.