Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak mobilyaları ile konforlu lezzetler

18 Nisan 2012 4.041 kez okundu 1 yorum var

Özellikle kadınların evde en fazla zaman geçirdiği alan olan mutfakları yalnızca yemek hazırlanacak bir mekan olarak düşünmesi, mutfaklarda saatlerce vakit harcanmasına rağmen dekorasyonun yalnızca dolap, tezgah ve beyaz eşyalara odaklı olarak geçirilmesine neden olur. Mutfaklarda doğru şekilde kullanılan akıllı mobilyalar ile oldukça geniş ve konforlu bir “yaşam alanı” yaratılması mümkün olduğu gibi, saatlerce vakit harcanan mutfakta keyifli bir şekilde dinlenme imkana da sahip olunabilir. Hemen hemen her kadın için evlerinin en önemli bölümleri ve bazı için doğrudan en önemli mekanı olan mutfaklar, doğru şekilde yapıldığında aslında mobilya yerleşimi için de uygundur.

Tüm kadınların “mabedi” olarak nitelendirilen mutfaklarda yemek hazırlanırken dahi rahat bir şekilde oturulacak mobilyaların yer alması, çoğu zaman dostlar birlikte mutfakta vakit geçirilmesini de kolaylaştırır. Mutfakta işiniz olduğu için sürekli arkadaşlarınızı yalnız bırakmaktansa, onları mutfağınızda gayet rahat bir şekilde ağırlayabilirsiniz. İşe öncelikle mutfağınızda alan belirleyerek başlayabilir ve alanın büyük çoğunluğunu kaplayan eşyalar için alternatif çözümler düşünebilirsiniz.

Mutfaklarda kullanılan küçük ev aletleri, tencereler ve tabaklar için ayrılan alan nedeni ile size hareket imkanı dahi kalmıyorsa, mutfakta değişim rüzgarları dekorasyon yönünden esiyor demektir. Mutfaklarda eşya koymak için kullandığınız küçük dolapların altına mobilya tekerlekleri takarak bile, arzu ettiğiniz zaman bu dolapları çayınızı koymak için bir sehpa olarak kullanabilirsiniz. Eğer mutfağınızda alan sorunu yaşıyorsanız mobilya tercihlerinizin tamamını yeni nesil akıllı modellerden yana kullanmalı ve tek işlevi olan eşyalar değil çok fonksiyonlu ürünleri seçmelisiniz. Böylece mutfağınızda ölü alanlar olmayacağından, dilediğiniz zaman kendinize konforlu yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Mutfak masası seçimlerinizde de ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçimler yapmalı, zaten alan sorunu yaşadığınız mutfağınızı bir de koskocaman bir yemek masası ile doldurmamalısınız. İlk aşamada estetik değilmiş gibi görünen katlanabilir mutfak masaları yeri geldiğinde katlanarak, tabure ya da sandalyenizin gireceği alanı dahi oluşturabilir. Mutfaklar yoğun kullanılan ve çok fazla zaman harcanan mekanlar olduğundan, tüm eşya seçimlerinde akıllı çözümler sunabilecek ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece yemeğinizi hazırlarken dahi küçük molalar verebilir ve kendinize hem dinlenmek hem de hoş vakit geçirmek için keyifli mekanlar yaratabilirsiniz.

Okur Yorumları »

  • seçim eriçok dedi ki:

    Tanıtım malzemelerinizden Hem sandalye hem Merdiven mobilya hem ihtiyaç hem de dikkat çekme yönünde inceledim.Ancak,Almak için gerek Fiat gerekse satış noktalarınızda bilgiye ulaşamadım.

    Bu Konuda bilgilendirirseniz her eve lazım olduğuna inandığım bu ihtiyaç malzemesini almak istiyorum.

    İşlerinizde kolaylık ve Bol kazanç dileklerimle selam sevgi ve saygılar sunuyorum.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.