Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak tasarımı

2 Temmuz 2009 5.872 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfakta geçirilen zaman bir hayli fazladır. Genellikle bayanların mutfakta geçirdikleri zaman bir hayli fazladır. O kadar vakit geçiriyorsak mutfaktaki aksesuarlarımız ve kullanacağımız araç ve gereçler de önemlidir haliyle. Mutfakta geçirdiğimi bu zamanı eğlenceli bir hale dönüştürmek seçeceğiniz mutfak aksesuarlaına ve mutfak tasarımına bağlıdır. Mutfak dolaplarının kullanışı kolay olması ve dekoratif bir yapıya sahip olması için, açık dolaplar seçebiliriz. Ayrıca tavana kadar uzanan kapalı kapaklı dolaplar da mutfağımıza güzellik katabilir.

Mutfaklarda fonksiyonellik ön plan da olduğu için genellikle laminat ahşap malzemesi, krom aksesuarlar ve kumu camlar tercih edilmektedir. Depolama işlevini görmesi için boy ve kapalı dolaplar hem işlevselliği artırır hem de ortaya modern bir görünüm verebilir. Mutfaktaki 3 ana temel yerin oluşturulmasına da dikkat edilmelidir. Yemek pişirme, hazırlama ve yıkama bölümlerinin arasında yeteri kadar alan bırakılmalıdır. Böylece mutfağımızın hem işlevselliği artar hem de düzenli olur. Mutfakta aksesuar olarak da raylı boy kiler dolabı, aspiratör, eviye, tezgâh altı yaylı kiler dolabı, döner raf, döner sepet, baharatlık ve kitap rafı, tezgâh ustu kepçelik kullanılabilir. Ayrıca döşeme olarak da koyu renkler değil de açık renkleri olan doğal granit, doğal kompoze taşlar, mermer, suni mermer, traverten kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.