Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak tasarımları için önemli unsurlar

29 Ekim 2011 2.264 kez okundu Yorum yapılmamış

Daha çok bayanlarımızın vakit geçirdiği ve beklide hayatlarının bir kısmını sürdürdüğü alan olarak tanımlanan mutfaklar; geçmişten geleceği bir evin en önemli bölgelerinin başında gelmektedir. Bayanlara hitap eden bir bölüm olmasıyla birlikte düzen, tertip ve dekorasyon gerektiren mutfaklar günümüzdeki dekorasyon teknolojileriyle birlikte çok daha farklı modeller ve tasarımlarla var olmaktadır.

Mutfak beklide bir evin ilk dekore edilmesi gereken yerdir aslında.  İşte böylesi bir öneme sahip olan mutfakların dekorasyonlarına büyük ölçüde dikkat etmek ve göze hitap eden tasarımları; uyumlu renklerle bütünleştirerek tasarlamak; mutfağınızı sıra dışı bir güzelliğe büründürecektir. Aslında günümüzdeki tasarımsal zevklere baktığımız zaman erkeklere kıyasla bayanların bu konuda çok daha başarılı olduğunu görürken; bundan ötürü olsa ki mutfak tasarımlarının şu son zamanlarda göz kamaştırması beklide hayret edilmez bir özellik oluyor.

Bu yazımızda sizlerin mutfak tasarımlarınız için rehber olmayı gaye bildiğimiz için mutfak tasarımlarına dair ince detaylardan ve tasarımlarda dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bir mutfak tasarımında zevk çok önelidir. Zevke ve göze hitap etmeyen bir tasarım asla beğenilmez ve bulunduğu ortamı da buna kıyasla düşürür. İşte bundan ötürü her zaman standartların ötesinde sıra dışı bir şeyler yapmayı düşünmek bile mutfaklarınız tasarlamak için temel felsefe olabilir. Renk uyumu bazında da canlı renklere önem vermeniz dikkat çekebilirken; aşırı canlı renklerin de; insanların gözlerini daha çabuk yoracağını bilmeniz gerekmektedir. Bundan ötürü canlı renk seçiminde sadeliği de kimi zaman önem göstermek gerekir. Amerikan tipi; koyu ve sade renklerin üstünlük gösterdiği görsel renk seçimi ve sıra dışı aksesuarla süslenmiş mutfakların 2011 yılında damga vurması da dikkatlerden kaçmazken; mutfak tasarımlarında bunları göz önüne almanız çok daha başarılı dekor işlemleri gerçekleştirmenize gebe olacaktır.

Şayet bu yazımızı dikkate alarak tasarımlarınızı şekillendirmeyi düşünüyorsanız; biz şimdiden ortaya mükemmel bir dekorun çıkacağını sizlere belirtmek isteriz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.