Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfak trendleri

21 Eylül 2012 2.615 kez okundu Yorum yapılmamış

Hepimiz için mutfaklar önemlidir. Yaşamın huzuru birazda mutfaklardan geçiyor. Bütün ailenin akşamları toplandığı ve yemeklerin yenildiği yeni tarz mutfaklar birazda eski zaman tarzları ile birleşince ortaya cazibeli ve şık ortamlar oluşmaktadır. Bu senenin mutfak tarzlarına bir bakalım istedik,

Bu yıl mutfaklarda, İngilizlerin salonlarında kullandığı türden duvar kaplamaları dikkat çekiyor. Yeşil, krem ve beyaz tonlarının hakim olduğu mutfaklarda, duvarın üst kısmı duvar kağıdı ile kaplanırken, alt kısmı ahşap kaplama yapılıyor. Mutfaklarda kullanılan bu tarz seramiğe bir alternatif olarak geliyor. Ahşap yerine, duvar kağıdı ve mat renk bir boyayı da bir arada kullanabilirsiniz.

Uzun boylu değilseniz, mutfaklarda bir şeylere ulaşmakta hep zorlanırsınız. Ahşap tabureler mutfağınızda doğal durduğu gibi, üst dolaplara ulaşmakta hep yardımcınız olacaktır. Fırfırlı ve pötikareli mutfak perdeleri hep eskiyi hatırlatsa da, pötikarenin modası hiç geçmeyecek. Kumaş alıp kestirip de yaptırabileceğiniz bu perdeler, hem estetik, hem de çok büyük olmadığından gün ışığının içeri girmesine izin veriyor.

Yemek yaparken, her şeyin etrafınızda mı olmasını istiyorsunuz? Tencereler, tavalar ve kaşıklar, çatallar..Tencere ve tavaları sergilermiş gibi mutfak duvarına asimetrik yerleştirmeyi mutlaka deneyin. İrili ufaklı , hatta renkli tavalarınızı, arka fonda  renkli bir duvar kağıdının üzerine  gelişigüzel serpiştirseniz de, mutfağınızın bir karakteri olacağına emin olun.

Genelde mutfaklar dikdörtgen olarak tasarlanır ve tezgahlar hep köşelerdedir. Ahşap ve büyük bir tezgahı mutfağın orta yerine koymak için aşçı olmanıza gerek yok.  Yemek masanızdan biraz daha yüksek olan bir tezgah, hem yemeklerinizi hazırlamada size yardımcı olacak, hem de yemek hazırlarken arkadaşlarınızla kahve içerek rahatça sohbet imkanı verecektir.

Mutfaklar, yaşam merkezimiz olmaya devam ediyor. Önemli olan bu alanları daha da sıcak ve dekoratif döşemektir. Bu sayede, hem huzurlu hem de keyifli bir alan ortaya çıkacaktır. Mutfak seçerken ve yaptırırken kendi zevklerinizi taşıyan çizgiler ile senenin moda trendlerine uymak harikulade çözümler getirecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.