Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfaklar için davlumbaz

7 Ocak 2012 3.061 kez okundu Yorum yapılmamış

Davlumbazın sözlük anlamı dumanı toplayıp bacaya vermeye yarayan çıkıntı şeklinde açıklanır. Davlumbaz mutfakta yemek pişme sırasında oluşan yemek kokularını,  biriken buharı, dumanı yok ettiği için mutfağın ve dolayısıyla evin güzel kokmasını sağlar. Çünkü mutfaktaki kokular ne kadar dikkat edilse de eve yayılır. Davlumbaz modelleri çok çeşitlidir. Yeniden tasarlanan, işlevselliğinin yanında görsellikte eklenen davlumbaz modelleri arasında seçim yapmak epeyce zor oluyor. İşlev olarak bacalı sistem, bacasız sistem ve her iki özelliği de taşıyan davlumbaz modelleri bulunuyor.

Davlumbaz modellerine bakıldığında standart tipler ve ankastre davlumbaz tipleri var. Duvara monteli davlumbaz ve tavana monteli davlumbaz modelleri de bulunuyor.

Davlumbazların Kurulumu çok kısa sürede yapılıyor. Kullanımı ise gayet pratik ve kolaydır.. Elektrikle ve topraklı hatlı emniyetli fişle çalışıyor. Modele göre ve fiyata göre hava çıkışı, hava dolaşımı, çekiş gücü, filtreli ve filtresiz olma özelliği, bacalı sistem, bacasız sistem gibi birçok özellikle karşımıza çıkıyor.

Paslanmaz çelikten yapılan davlumbaz çekiş gücü az, orta ve çok olarak 3 kademeli çalışıyor. Yağ filtreleri çelikten imal edilmiş olup bulaşık makinasında yıkanabilme özelliğine sahip ve paslanma yapmıyor. Davlumbaz aydınlatma ampulleri bulunuyor. Normal veya halojen ampul kullanılabiliyor. Ses seviyeleri hava emiş gücüne göre değişiyor.

Dekoratif davlumbaz modelleri uzak kumanda ile ve aşırı sessiz çalışan modeller sunuyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.