Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Mutfaklarda ne moda?

21 Ekim 2012 4.291 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyonda trendler sürekli değişse de, mutfak dekorasyonumuz hep aynı tarzlar üzerinde şekillenmektedir. Mutfaklarda önemli olan konu, ergonomi olduğundan, tarzı ve şekli aynı mutfakları sıklıkla görüyoruz. Bir mutfakta hem ergonomi hem de tarz yaratmak çok kolaydır. Son yıllarda çıkan teknolojik ürünler ile bu rahatlıkla yakalanmaktadır.

Şimdi mutfak dolapları içine yerleşen raylı kilerler, mutfak eşyaları düzenleyiciler sıklıkla dolapların içinde kullanılıyor. Kullanılan aksesuarlar yardımı ile kapakları frenli veya raylı yapabiliyoruz. Fakat, duvarlarda kullandığımız raflar, tavandan sarkan bardakları taşıyan askılar ve nişler hızla mutfaklara girmeye başladı. Pek çok tarz arasında belki de en etkili dekorasyon tarzı yaratan nişler, buzdolaplarının koruyucusu oluyorlar. Buzdolabı çevresine yapılan ve değerli bir obje olarak, dolabı içine alan nişler yardımı ile mutfaklarda farklı bir hava yaratılıyor. Gri mutfaklarda, kırmızı bir nişin içinde yaratılan bu tarz odak noktası olan bir mutfak oluşturuyor. Duvarlarda raflar arasındaki lake raflar ile porselen yemek tabakları sergileniyor. Hatta eskiden terek dolabı dediğimiz raflı dolapları, sıklıkla hasır sepetlerden imal edilmiş bir şekilde duvarlarda görüyoruz. Hasır sepetleri, duvarlarda bardakların sergilendiği bir raf ünitesi olarak görmek çok moda. Mutfaklarda modadan bahsetmişken, bu sene keçeden yapılmış ve farklı formları olan hatırlatma panoları çokla tercih ediliyor. Üstünde resimlerin ve notların olduğu panolar moda olduğu kadar, buzdolabında olan süsler, resimler demodedir. Tavandan asılan bardaklar ve duvarlarda olan porselen takımı dolapları, üstelik ham ahşaptan yapılıyorsa moda, salonda bu takımları sergilemek demodedir. Mutfak duvarlarında ham çıtalar ve duvar kağıdı kaplamalar, zeminlerde çini uygulamaları moda, seramikler demodedir.

Mutfak dekorasyonunda moda, her sene farklı bir tarz yaratmaktadır. Bu sene doğaya dönüşün yarattığı rahat dokular, doğal ahşap kullanımı çok modadır. Dolap kapaklarında bile kullanılan bu doğallık, doğa ile birleşen şık mutfakları yaratmaktadır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.