Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Mutfaklarda yer karosu modası

30 Ağustos 2012 4.385 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev kadınlarının oldukça büyük bir bölümünün evde en çok zaman geçirdiği alan olan mutfaklar, dekorasyon trendlerinin de geliştirildiği uygulama alanları arasındadır. Mutfak zeminin karo ile kaplaması işlevsel anlamda büyük bir kolaylık sunduğu gibi, mutfağın estetik açıdan çok daha prestijli bir görünüm kazanmasını sağlar. Seramik, doğal taş ya da porselen gibi birçok farklı malzeme seçeneği olan yer karolarının ayrıca dayanıklılık açısından da büyük bir avantaja sahip olduğu söylenebilir. .Uzun ömürlü bir malzeme olduğu için uzun süreli çözümler sunan yer karoları, mutfak gibi hijyenin önemli olduğu bir alanın daha kolay bir biçimde temizlenmesine de yardımcı olur.

Ürün seçeneği açısından son derece geniş bir yelpazeye sahip olan yer karoları, günümüzün modern üretim teknikleri ile neredeyse arzu edilen tüm renklerde üretilebiliyor. Farklı mutfak dolapları ve mutfak mobilyaları kullananlar için uygun renkli çözümler sunabilen yer karoları, gerçek anlamda kullanışlı bir malzemedir. Ancak yer karosu seçiminde suya ve özellikle darbelere karşı dayanıklı ürünleri seçilmesine de özen göstermek gerekir. Üretim sertifikaları tam olan firmaların ürünlerinin tercih edilmesi, mutfak zeminin de uzun süre boyunca sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Yeni teknolojilerin yer karosu üretiminde de kullanılması ile artık leke tutmayan karo seçenekleri de mevcut. Genellikle insanlar mutfak zeminine döşenecek karoların kir göstermeyen renklere sahip olmasını ister ancak bu yeni nesil yer karoları ile leke tutmayan bir mutfak zeminine sahip olmak mümkün hale geliyor. Pratik kullanımı ile mutfakta harcanan zamanın büyük oranda azalmasını sağlayan yer karolarının tüm ev kadınlarının favorisi olacaktır. Son dönemin mutfak dekorasyonunda moda haline gelen siyah beyaz “dama desenli” yer karoları, mutfağınızın sıradanlıktan sıyrılarak karakter sahibi bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Dar mutfağa sahip olanların açık renkli yer karoları tercih etmesi, mekan algısının boyut değiştirmesin ve böylece mutfağın olduğundan daha büyük görünmesi manasına gelmektedir. Daha sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenler farklı renk karoları bir arada kullanabilir ve böylece tamamen kendine özgü bir mutfak dekorasyonuna imza atabilir. Çoğu insan yer karolarında kir göstereceği nedeniyle siyah rengi tercih etmezken, aslında siyahın asil çizgisi ile mutfakların farklı ve prestijli bir görünüm kazanması da mümkündür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.