Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Nasıl bir kitaplık almalısınız?

24 Eylül 2013 4.676 kez okundu Yorum yapılmamış

Okumak bir sanattır. Bu sanatı çok iyi icra eden bir kimse iseniz, doğal olarak sahip olmak isteyeceğiniz güzel bir kitaplıktır. Kitaplara gösterdiğiniz özen gibi, onları seçerken sahip olduğunuz kriterler gibi, kitaplık alırken de, bazı kriterler mevzu bahistir. Nasıl kitap alırken cildine değil de, münderaçatına yani içeriğine bakıyorsunuz, kitaplık alırken de, geçerli olan işte budur. Yani kitaplık alırken lüks ve şıklığı sizi yanıltmasın, bakacağınız şey, münderaçatı yani içeriğinin hangi malzemelerden oluştuğu ve sağlıklı olup olmadığıdır.

kitaplıkUcuz imalat sanayinden çıkarak, lüks bir şekle büründürülmüş, sizinde gözünüzü boyayan bir kitaplık piyasada tonlarcasınla mevcuttur. Ancak bunlar, sağlıksız ve dayanıksız yapılarıyla sizlerin ihtiyacını karşılamaktan çok uzaktır. Çünkü sunta ve suntalam gibi ucuz malzemeler, ayrıca yoğun kimyasal içerikli boyalar ve cila malzemeleri kullanılmaktadır. Bu tür ucuz imalat ürünleri hem sağlıksız hem de kalitesiz demektir. Ancak kitaplık alırken meşe, gürgen, ceviz, teak, maun gibi ağaçlardan üretilmiş ve İtalyan ciladan veya su bazlı boyalardan geçirilerek boyanmış kitaplıklar sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek olan yegane ürünlerdir.

Kaliteli kitaplıklar ayrıca kitaplarınızı nemden, tozdan ve diğer zararlı malzemelerden koruyacak özelliklere sahiptir. Bu özellikler antistres ve antibakteriyel olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece hem kitaplarınız daha temiz bir mekanda saklanmış olacak hem de dekorasyonunuza huzur ve ferahlığı sağlayan bir mobilya kazandırmış olacaksınız. Kitaplarınızı kolilerden daha düzenli ve şık bir yerde sergileye bileceğiniz kitaplıklara koymanızın zamanı geldiyse, dikkatli olmalısınız. Dediğimiz gibi yapacağınız, ne büyüklükte bir kitaplığa sahip olmak istediğinizi tespitten sonra, sizlere söylediğimiz kalite kriterlerine göre bir ön araştırma yapmaktır. Lüks ve şık bir tasarımı her yerde bulmak mümkündür ancak, sağlıklısını her yerde bulabilmek söz konusu değildir. Bu nedenle, piyasada ki şık ama ucuz olan sağlıksız kitaplıklardan uzak durmaya çalışalım.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.