Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Nasıl bir portmanto almalıyım?

12 Aralık 2011 3.978 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunun her alanında estetitik kadar, rahatlık ve pratikliğin de göz önünde bulundurulması gerekir. Modern tasarımlar insanların kullandıkları alanda daha fazla alana sahip olarak, daha rahat yaşamasını sağlamaya yönelik olarak gelişiyor. Dışarıdan evinize geldiğinizde ayakkabı ve üzerinizi koyduğunuz portmanto, içerisine birçok eşya aldığı için özen gösterilmesi gereken bir ev mobilyasıdır. Evinize gelen insanların ilk görecekleri nesne olan portmanto, evin genel tasarımı ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca vereceği ilk izlenim ile insanların evinizin hakkında düşüncelerinin nasıl şekilleneceğini de belirler.

Yoğun yaşamın getirdiği tempo yüzünden ayakkabılarınızı düzenleyecek vakit bulamıyorsanız, bunu sizin için yapacak kullanışlı bir portmanto seçmenizde fayda var. Öncelikle kullanacağınız portmantonun evinizin girişinde en iyi kullanımı sunacak türde olmasına dikkat etmelisiniz. Değerlendirmek istediğiniz bir köşe varsa ayaklı bir portmanto alarak, mekanın daha şık ve hareketli görünmesini sağlayabilirsiniz. Üzerine konan giysilerin ağırlığını taşıyacağından emin olabilmeniz açısından, metal malzemeden üretilmiş bir portmanto seçmenizde yarar var. Eğer mekanın giriş kısmında dar alan yüzünden kısıtlanıyorsanız; yer ile teması bulunmayan, duvara monte bir portmanto işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu tür portmanto alırken mümkün olduğunca fazla çekmecesinin ve gözünün olduğundan emin olun. Duvara monte edilen portmantolarda zemin alanı kullanılmadığından, tüm eşyanızın sığabilmesi için fazladan bölüme ihtiyaç vardır.

Evinizin giriş kısmında kullandığınız portmantolarda ayna olması; derinlik hissi yaratarak algıyı genişleteceğinden dolayı, dar alanlar için akıllıca bir çözüm olacaktır. Ayrıca evden çıkmadan nasıl göründüğünüzü kontrol edebilmeniz açısından da son derece kullanışlı olan aynalı portmantoların, düzenli temizlik gerektirdiğini de unutmayın. Evinizin misafirlerinize “hoş geldiniz” dediği alan olan antrede aynasında lekeler olan bir portmanto, insanlar üzerinde oldukça kötü bir izlenim bırakacaktır.

Portmanto alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da; ayakkabı konulan bölümün kapaklı olmasıdır. Gün içerisinde uzun saatler giyilen ayakkabılarda ister istemez bir koku oluşacağından, evinizin girişinde açık bir alanda durması kötü kokuya neden olacaktır. Evinize geldiği anda ilk karşılaştığı şey kötü bir ayakkabı kokusu olan misafirlerinizin, eviniz ve sizin hakkında olumlu düşünceler içerisine girmesini bekleyemezsiniz. Ayakkabılık kısmında kapağı olan portmantolar hem etrafın daha derli toplu görünmesini sağlar hem de ayakkabı kokularının etrafa yayılmasını önler.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.