Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Nevresim takımları seçerken dikkat edilmesi gerekenler

16 Temmuz 2012 1.861 kez okundu Yorum yapılmamış

Uyumak, gün içinde üstünüze yığılan yorgunluğunuzu atmanın en güzel yoludur. Günün neredeyse yarısını geçirdiğimiz yataklarda, konfor ve sağlık çok önemlidir. Yatak odalarındaki stiller ile ilgili, bu güne kadar pek çok şey anlattık. Yatak odanızda konfor yaratan diğer konu, kullandığınız nevresim takımlarının kalitesidir. Nevresim seçerken, doğal kumaşlara yönelmek, sağlığınız ve vücudunuz için gereklidir. Üstelik desenleri ve dokuma türleri sayesinde, bu gün her türlü dekorasyon stiline uygun tarzlarda, şık ve kaliteli nevresim takımları alabilirsiniz.

Peki, kumaş seçimleri nasıl yapılmalıdır?

Pamuk, polyester ve bambu gibi malzemelerden oluşan ipliklerin, dokunması ile kumaşlar ortaya çıkmaktadır. Pamuk ve bambu gibi malzemeler ile üretilen kumaşlarda, bakteri oluşmaması ve vücudun hava ile teması olması sayesinde, uyku konforu üst düzeyde sağlanmaktadır. Pamuğun kalitesinin yüksek olması için, kullanılan elyafların uzun olması gerekmektedir. Mısır pamuğu en uzun elyafı oluşturduğundan, bilinen en kaliteli kumaşı bu şekilde elde edilmektedir. Bambu ise, dünya üzerinde en yumuşak dokunuşu sağlayan malzemedir. Yatak odası nevresim takımı alırken, aşağıda belirttiğimiz kumaş türlerine dikkat etmekte fayda vardır.

 

Jakar, kendinden desenli bir kumaştır. Farklı renklerde olan ipliklerin bir araya getirilmesi ile dokunur.

Mısır pamuğu, pamuğun lif haline getirilip, farklı teknikler ile dokunması ile oluşur. Kaliteli eğirme sayesinde, müthiş güzellikte kumaşlar ortaya çıkar.

Bambu, bambu ağacından elde edilen elyaf ile üretilir. Bakteri barındırmaz ve yumuşak, kadifemsi bir his yaratır. Dünyaca çok beğenilen bir kumaş türüdür.

Emprime, boya sayesinde kumaşta yaratılan desenlerin oluşturduğu bir kumaştır.

Organik, organik tarım ile üretilen pamuktan yapılan kumaşlardır. Bu nedenle de çok beğenilen bir kumaş türüdür.

Poli-koton, Kumaşın kırışmaması nedeni ile çok tutulur. Polyester ve pamuğun karışması ile yapılır.

Poplin, %100 pamuktan imal edilir. Kumaş yüzeyi, desenli ve sık örgülü penye lifleridir.

Ranfors, %100 pamuktan imal edilir ve hava geçirgenliği en yüksek kumaşlardandır.

Saten, parlak, dökümlü, dayanıklı ve etkileyici bir kumaştır. %100 pamuk ve sık iplik atılması ile yapılmaktadır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.