Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Nostaljik bir şıklık kanaviçeler

13 Eylül 2012 6.271 kez okundu Yorum yapılmamış

Patiskalara işlenen kanaviçeler dekorasyon trendlerinde göz alıcı bir aksesuar olduğu gibi, mekana kattıkları etnik hava ile Anadolu’nun ruhunu yansıtan zarif işlemelerdir. Çoğu zaman etamin ile kanaviçe işlemeler karıştırılsa da, işleniş biçimi açısından aynı olan bu iki aksesuarın farkı kasnak kullanımı ile ortaya çıkar. Çiçek motiflerinin yoğun olarak kullanıldığı kanaviçe modellerinin günümüzün modern dekorasyon tarzlarında yeri yokmuş gibi görünse de, yeni sezon trendlerinde çiçek desenlerinin çok popüler olduğu da bir gerçek. Mekan atmosferinin daha yüksek enerjili ve daha canlı hale gelmesini sağlayan kanaviçe modellerinin tamamen el emeğinin ürünü olması da ayrıca bir değer. Dekorasyon öğesi olmanın ötesinde kişilik sahibi bir görsel unsur olarak dikkat çeken kanaviçe işlemeler, modern dekorasyon stillerine etnik bir dokunuş yaparak sentez bir tasarım yaratmak isteyenlerin kesinlikle gözden kaçırmaması gereken aksesuarlar arasında yer alıyor.

Havlu kenarlarına işlenen kanaviçe modelleri ile banyo dekorasyonunun farklı bir kimlik kazanmasını sağlayan kanaviçe modelleri, birçok farklı görselin yaratılmasına imkan tanıdığı için birçok farklı alanda kullanılabilir. Havluların görsel şıklığını arttıran kanaviçeler ayrıca masa ve sehpa örtülerinin şıklığını da bir adım ileri taşıyacaktır. Özellikle fiskos köşeleri için ideal tercih olacak kanaviçe işlemeli sehpa örtüleri, dostlarınızla kahvenizi içerken yaptığınız sohbetlerin daha da keyifli hale gelmesini sağlayacaktır. Yastık işlemesi olarak kullanıldığında da oldukça şık bir etki yaratan kanaviçeler, evin diğer bölümleri gibi yatak odalarına da özen gösterenlerin favorisi olmaya aday. Kanaviçeler salon ve oturma odasındaki mobilyalarla birlikte kullanılan küçük yaslanma yastıklarının da kenarlarına işlenebilir ve böylece tüm misafirlerin beğenisini kazanacak bir tarz yaratılabilir.

Pike ve battaniyelerle de oldukça şık bir görsellik oluşturan kanaviçeler, misafir için hazırlanan yatakların beğeni toplamasını sağlayacaktır. Desen ve renk konusunda tamamen hayal gücüne bağlı tasarımlar söz konusu olduğundan, kanaviçe işlemeler ile her mekanda farklı bir görsellik yaratılması mümkün. Yaratıcı fikirler ile daha farklı alanları da süsleyebilen kanaviçelerin sınırsız seçeneğe sahip olduğu söylenebilir. Dantel meraklılarının da favorisi olan kanaviçe işlemeli patiskaların etrafına farklı modellerde zincirler çekilebilir. Lüks otellerin alakart restoranlarında Amerikan servislerin daha da estetik bir görsellik yaratması için de kullanılan kanaviçeler, yemek masalarının hayranlık bırakan bir zarafete kavuşmasını sağlar. Aksesuar süslemeleri ve porselen kaplamaları olarak da oldukça farklı görsellikler oluşturan kanaviçelerin uygulama alanı yalnızca hayal gücünüz ile sınırlı…

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.