Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ofis dekorasyonu için aksesuar seçimi

26 Ağustos 2012 6.015 kez okundu 2 yorum var

Dekorasyon trendlerinin iş hayatına da sıçraması ile değişen çalışma ortamları, iş hayatının en önemli bileşenlerinden biri olan prestij ve kaliteyi ön plana çıkaran tasarımlara ev sahipliği yapıyor. Çalışma hayatının yoğun temposunda gerek firma bünyesinde çalışanların daha konforlu ve verimli çalışması gerekse de müşterilerin firma hakkında olumlu bir izlenim edinmesi için gerekli olan ofis dekorasyonu, doğru aksesuar seçimleri ile karakter sahibi mekanlar yaratılmasını sağlayacaktır. Çalışma ortamının süslenmesinden ziyade ofis havasının daha sıcak ve saygın bir kimliğe bürünmesini sağlayan ofis aksesuarları, kullanışlı alanlar oluşturulmasını sağlar. Günlük hayatta birbirleriyle tanışan insanlar nasıl ki ilk izlenimlerini karşısındaki kişinin yüzüne ve kıyafetlerine göre oluşturuyorsa, ticari yaşamda da müşterilerin firma ile ilgili geliştirdikleri ilk izlenim ofis ortamına göre şekillenmektedir.

Dekorasyon markaları farklı sektörlerde hizmet veren firmalar için oldukça değişik ofis aksesuarları tasarlayarak, ticari mekanların şık ve aynı zamanda kullanışlı hale gelmesini hedefliyor. Prestij sahibi bir ofise sahip olmak için zemin döşemelerinin, duvarlar renklerinin, ofis mobilyalarının ve bölme panellerinin doğru seçilmesi kadar önemli bir faktör olan ofis aksesuarlarını set olarak da almanız mümkün. Farklı markalar ofis aksesuarlarında belirli bir çizgi yakalamak isteyenler için paket halinde aksesuar setleri oluşturuyor. Böylece ofisinizde genel bir tasarım bütünlüğü yakalamak için yoğun bir uğraşa girmenize gerek kalmadan, set halinde satılan aksesuar paketleriyle başarılı bir sonuç elde etmeniz oldukça kolay bir hale geliyor.

Ofis takımlarıyla yakalanan şık ve prestijli çizgiyi küçük masa üstü aksesuarlarıyla derinleştirmek de akıllıca bir fikir olabilir. Ofis ortamlarının vazgeçilmezi olan ofis mobilyalarının daha sıcak ve yüksek enerjili görünmesini sağlayan masa üstü aksesuarları, iş ortamının ciddiyetinden bir parça dahi olsa uzak olabilir. Minyatür figürlerle kişiliğinizi yansıtan bir ofise sahip olabilir, dilerseniz ailenizin yer aldığı bir resmi ahşap bir çerçeve ile bir aksesuara dönüştürebilirsiniz. Çalışma masalarında ahşap malzeme tercih edenlerin ofis aksesuarı seçiminde de doğal ahşaptan yana seçim yapabilir. Tüm ihtiyaçların kolay erişilebilir olmasının önemli olduğu ofis ortamlarının dekorasyonunda küçük raflar ve dolaplar kullanarak da bir aksesuar etkisi yaratabilirsiniz. Kalemliklerden masa lambalarına, bilgisayar aparatlarından masa üstü saatlere oldukça geniş bir yelpazeye yayılan ofis aksesuarları, ofisinizin daha şık ve prestijli bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Rahnansaika

 

Okur Yorumları (2 ad.) »

  • levent dedi ki:

    Keşke bu güzel seti nereden alabileceğimiz gibi konulardanda bahsedilseydi. İstanbul gibi bir yerde varsa bile bulmak bir kuru fasulye kazanın içina atılan bir fasulye tanesi büyüklüğündeki altını bulmak gibi birşey.

    sadece bakıyoruz. ne acı…

  • zeynep dedi ki:

    Üstteki yeşil ofis aksesuarını nereden temin edebilirim ?

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.