Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Ofis dekorasyonu

28 Kasım 2011 2.262 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizden sonra günümüzün büyük çoğunluğunu ofislerimizde geçiririz. İş hayatının yorgunluğunu, stressini karşıladığımız ofis ve bürolarımızın dekorasyonu en az evlerimiz kadar önemlidir. Çalışma hayatında motivasyonunuzun ve çalışma isteğinizin devamını bulunduğunuz dekorasyon sağlayabilir. Aynı zamanda müşterileriniz ilk izlenimlerini sizinle karşılaştıkları ofislerinde verecekleri unutulmamalıdır.

Dekorasyona öncelikle duvar renklerinden başlanması gerekmektedir. Genellikle genç odalarında kullanılan renklerin biraz daha mat olanları tercih edilir. Yeşil ve mavi karışımları çalışma isteği sağlayacağı gibi turkuaz aksesuarların tercih edilmesi ferahlatıcı bir ortamda çalışmanızı sağlayacaktır. Mobilya seçimlerinde fonksiyonel ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Genellikle iş türünüze göre seçim yapılmalıdır. Çekmece, raf gibi depolama alanlarının önem kazandığı ofis dekorasyonlarında, çalışma masası dışında da depolama alanlarının olması gerekmektedir.

Masa seçiminiz dekorasyonun %50 sini oluşturacaktır. İş hayatınızın büyük kısmını gerek bilgisayar başında gerekse dosyaların içinde geçinenlerimiz için oda boyutuna paralel büyüklükte masa tercih edilmelidir. Masa rengi açık tonlarda olmalı üzerindeki lamba,kalemlik,saat gibi aksesuarların rengi masanın tonunu kapatmamalıdır. Koltuk seçimi yaparken mümkün olduğunca rahat, masa hizasından büyük yada küçük olmayanlar seçilmelidir. Ofisinizde mümkün olduğunca az ayna olmalıdır. Gereğinden fazla ayna oda boyutunuzu büyük,mobilyalarınızı kaba gösterecektir. Duvarlarda estetik tablolar, çalışmaktan sıkıldığınızda rahatlamak için dart, satranç gibi aksesuarlar isteğe bağlı olarak tercih edilebilir.

Ofis dekorasyonunun kendi kişisel zevklerden yapılması gerektiği için ne kadar uzmanından yardım alınsa da asıl seçimleri uzmanın verdiği kriterden kendiniz yapmalısınız. Dekoratif bir ofiste çalışmak verimliliğinizi arttıracaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.