Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Ofis ve büro temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler

16 Ağustos 2014 1.926 kez okundu Yorum yapılmamış

Çalışanlarınızın daha düzenli ve temiz bir yerde çalışmasını istiyorsanız, dikkat etmeniz gerekenler var. eğer çalışanlarınızın stresten uzak, ferah ve nezih bir alanda çalışarak hastalıklardan uzak durmasını, böylece işlerin aksamamasını istiyorsanız, kimyasallardan uzak bir temizliğe ihtiyacınız var. ofislerde ne kadar kimyasal maddeler içerisinde kalmış temizlik malzemeleri kullanırsanız, o kadar mobilyalarınıza ve çalışma ortamlarına zarar verirsiniz.ofis

Temizlik yaptıracağınız ofislerde firmalardan yardım alıyorsanız, ki bu daha isabetli bir davranış olacaktır, firmaların Avrupa standartlarında temizli yapıp, yapmadıklarını öğrenin. Kimyasallar konusunda ne düşündüklerinden haberinizin olması lazım. Lüks ve değerli toplantı odalarınızda bulunan masaların kimyasal temizleme malzemeleriyle zarar görmesini istemezsiniz sanırım. Bunların yaşanmasını istiyorsanız, doğru bir firmayla anlaşmanız gerekir. Ferah, nezih ve hijyen bir ofis için doğru temizlik stratejisinin izlenmesi gerekir. Buda çalışanlarınızın yoğun olmadığı bir zamanda mutat temizliklerin yapılması anlamına geliyor. Masalarda biriken tozları ve diğer istenmeyen maddelerin temizlenmesi için steril bezlerin kullanılması gerekir.

Stresten uzak bir şekilde çalışanlarınızın iş yapabilmelerini sağlamak için mekanların temizliğine ve havalandırılmasına dikkat etmenizde fayda var. Aksi durumlar daha fazla stres, başarası yapacağından performanslara da etki edecektir. Sağlıklı ve zengin firmaların başarılarının sırrı da burada yatıyor. Daha temiz ve hijyen ofisleri çalışanlarına sunuyorlar. Bol oksijenli ve havalanmış ofisler sayesinde, ferah ve nezih bir temizlik sayesinde ofisleriniz daha farklı olabilir. Ofislerde bunun sağlanması için dikkat edilecek husus, kimyasallara fazla rağbet etmemek olmalıdır.

Koridorlardan ofis bölmelerinin en ince ayrıntılarına kadar sağlı bir temizlik yapılmalı. Ayrıca lavabo ve tuvalet gibi yerlerde kullanılan malzemelerin ayrı olarak tutulması gerekiyor. Temizlik bezlerinin her alanda ayrı kullanılması ve temizlik malzemelerinin sürekli yenilenmesi, sağlıklı bir temizlik ve istenilen bir ofis temizliği için ideal bir yöntemdir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.