Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Organik mutfak dekorasyonu

13 Ocak 2012 2.780 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfaklarda kullanılan dekorasyon araçları da tıpkı diğer odaların dekorasyonunda olduğu gibi çok hızlı bir şekilde değişim gösteriyor. 21. yüzyılın modern kadını için hazırlanan mutfak dekorasyon araçları, doğal yaşam temalı organik eşyalar kullanılarak hazırlanıyor. Her ne kadar belirli bir yaşın üzerindeki ev kadınları için bu “çılgın” bir tasarım olarak görülse de, firmalar bu tür dizaynları zaten genç ev kadınları için hazırlıyor. Henüz evliliğinin ilk zamanlarında olan çiçeği burnunda ev kadınlarının, mutfaktaki acemiliklerini üzerlerinden daha kolay atması için tasarlanan bu yeni nesil mutfak dekorasyon araçları sınırsız bir hayal gücü sunuyor. Kim mutfağında kullanacağı maydanoz, biberiye ya da dereotunun mutfağında organik olarak yetişirken bir yandan da hoş bir dekorasyon aracı olmasını istemez ki?

Genç ev kadınlarını hedefleyen organik mutfak dekorasyonları, genellikle cıvıl cıvıl renklere hakim mutfak perdeleri, sandalye altlıkları, Amerikan servisler ve tencere içerisinde yetişen baharatlar olarak insanları şaşırtıyor. Mutfak lambalarının da önemli bir dekorasyon aracı olarak görüldüğü bu yeni tasarımlarda, yoğun ışık verirken gözlerin yorulmasını da engellemek için genellikle kağıt malzemeler kullanılıyor. Böylece hem iç açıcı bir ortam sağlanırken, bir yandan da mutfakta çalışırken yiyecekleri daha ayrıntılı olarak görebilme imkanı kazanıyorsunuz.

Yeni nesil mutfaklarda tencereler bile bir dekorasyon aracı olarak kullanılabilir. Siz de kullanmadığınız tencerelerinizin içerisinde biraz toprak ekledikten sonra zaten çok çabuk yetişme özelliğine sahip bazı bitkileri ekebilirsiniz. Dilerseniz bu bitkiler çok hoş görünen çiçekler, bahar kokularını size hatırlatacak hoş kokulu bitkiler ve hatta mutfağınızda kullanacağınız taze baharatlar dahi olabilir. Sevdikleriniz için hazırladığınız bir makarnanın sosuna, kendi mutfağınızda yetişen biberiyeden bir tutam atmak hoş olmaz mıydı?

Daha da ileri giden tasarımcılar buzdolaplarının, fırınların ve bulaşık makinalarının kapaklarını da bir dekorasyon aracı olarak kullanıyor. Mutfak içerisinde dekoratif açıdan düşünüldüğünde; koskocaman ve bembeyaz bir buzdolabı ya da bulaşık makinası kapağı olması size hiçbir fayda sağlamadığı gibi, mutfağınızın sıradan görünmesinden başka bir işe de yaramamaktadır. Dilediğiniz renkte, desende, dokuda veya resimde kaplama malzemeleri ile bulaşık makinanızın kapağına uçuk ve eğlenceli bir hava katabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.