Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Osmanlı dekorasyonu

16 Ekim 2013 2.638 kez okundu Yorum yapılmamış

İhtişamlı Osmanlı saray odalarını herkes görmüştür. Son zamanlar tarihi diziler meşhur olduğu için orada da görmek mümkün. Dekorasyon açısından mükemmel bir görünüm. Osmanlı kendisine bakmayı seviyordu. Bu nedenle mutfak zenginliği gibi saraylarında, osmanlı dekorasyonuevlerinde ki mekanları da mükemmel kılıyordu. Gittiği yerlere güzelliklerini taşıyordu. Biz de Osmanlı dekorasyonunu yaşamak isteyenler için birkaç şeyler söyleyelim.

Evinizin her köşesinde klasik bir hava estirmek istemeye bilirsiniz belki. Ancak sizinde klasik bir mekana ihtiyacınız olacağı zamanlar oluyordur. Çünkü insan ruhu her zaman neşeli ve eğlenceli bir havada olmuyor. Bazen hüzün ve stres bizleri ziyaret edebiliyor. Bu nedenle bizi ferahlatacak ve nostalji yaşatarak keder ve stresimizi alacak mekanlara ihtiyacımız var. Siz de böyle bir mekanı evinizin her yerinde değil, yalnızca bir bölümünde kurgulayabilirsiniz. Böylece Osmanlı dekorasyonuna özel bir mekanınız olur. Dilerseniz misafir odanızı Osmanlı dekoratif motifleriyle bir saray yavrusu haline getirebilir. Misafirlerinizi Osmanlıda karşılanan elçiler gibi karşılarsınız.

Düşünsenize sedef işlemeli bir aynanın odaya kazandıracağı ambiyansı. Püsküllü mobilya aksesuarları, eskitme tarz mobilyalar, varaklı aynalar, gümüş süslemeli abajurlar ve daha fazlasını Osmanlı dekorasyonu içerisinde bulabilirsiniz. Evlerinizde farklı bir alan kılmanın yolu, modernliğin içerisinde boğulmaktan kurtularak sağlanabilir. Çünkü modern bir dekoratif yapı, günümüzde sıkça kullanılan bir tarzı yansıtmaktadır. Farklı olmak için gereken ise klasik tarzlarda mobilyalar ile değişik bir dekorasyona sahip olmak yetecektir. Hem daha doğal ve sempatik hem de sizleri modernliğin sıkletinden alıp götürebilecek bir tarzdır. Osmanlı dekorasyonunu yatak odalarında uygulamak en çılgınca bir davranış olabilir. Bunu yapmayı düşündüğünüzde yatak odanızda ki farklığın görüntüsü şimdiden aklınızdan geçecektir. Mükemmeliyeti siz de böylece hissedeceksiniz. Sevdiğinizle daha farklı bir ortamda olmayı dileyenler için Osmanlı dekorasyonu en iyi ilaçtır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.