Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Otel dekorasyonu nasıl olmalıdır?

16 Haziran 2013 2.933 kez okundu Yorum yapılmamış

Ootel 1teller şıklıkları ve konforları sebebi ile tercih edilen işletmelerdir. Geçici bir süre konaklamanın söz konusu olduğu bu işletmelerde dekorasyon, tercih edilirliği çok önemli oranda belirleyen etmenlerden biridir.

Otellerin dekorasyonunda önem verilmesi gereken ilk husus, tatil ve dinlenme amaçlı tercih edilmiş olan bu işletmelerde, yorucu, göze ağır gelen renk ve model kombinasyonları ile ağır ve kasvetli bir hava yaratılmamasıdır. Sade ve yalın modeller, yumuşak ve uyumlu renkler ile huzur veren, dinlendiren bir atmosfer oluşturulmalıdır.

Aydınlatmada ölçülü malzeme seçimleri ile yeteri kadar bir ışığın oluşması sağlanmalıdır. Aydınlatma araçlotel 2arının görsel anlamda gözü okşayan, hoş modeller arasından seçilmesine önem verilmelidir.

Otel dekorasyonunda ayna kullanımı avantajlı sonuçlar teşkil edecektir. Daha geniş ve daha ferah bir ortam oluşmasına imkan veren aynalardan dekorasyonda muhakkak yararlanılmalıdır.

Yerlerde tercih edilen karolar ile duvar kaplamaları arasında genel bir uyumun oluşması asla ihmal edilmemelidirotel 3.

Detaylarda da sade ve yalın havanın bozulmasına izin verilmemelidir. Örneğin, genel anlamda hoş ve sade bir hava yaratılmış otel ortamında, merdiven trabzanlarında aşırı bir modelin seçilmiş olması tüm havayı bozucu bir kötü etki yaratabilmektedir. Tüm detayların genel atmosfer otel 4ile uyumunun sağlanması asla ihmal edilmemesi gereken konulardan biridir.

Havuz çevresi gibi ıslak zeminlerde güvenliği sağlayıcı, kaymaz yer kaplamalarının kullanılması önemlidir.

Oda dekorasyonunda da otelin genel dekorasyonu ile uyumlu şekilde sadelik ve yalınlık ön planda olmalıdır. Gereksiz sayıda ve büyülükte eşyalar ile odanın kullanım alanı daraltılmamalıdır. Aydınlatma yeteotel 5ri kadar olmalıdır. Aşırı loş bir oda ortamı, iş amaçlı orada bulunan ve odada çalışmak isteyen ziyaretçiler için sorun teşkil edecektir.

Oda dekorasyonunun olmazsa olmaz kriteri konfordur. Rahat yataklar, koltuklar, iyi bir eşya düzeni, pratik kullanılabilir eşyalar ziyaretçilerin rahat etmesini ve dolayısı ile otelden memnun ayrılmasını sağlayacak önemli dekorasyon tercihleridir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.