Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe, Mobilya

Oturma bankları ile bahçe dekorasyonu

3 Haziran 2012 4.307 kez okundu Yorum yapılmamış

Bahar aylarından itibaren insanlar kış mevsiminin kasvetli havasından kurtulmak için açık mekanları tercih ederek, kışın depresifliğini doğanın pozitif enerjisiyle yok etmeye çalışır. İşletme sahipleri için bahar aylarının gelmesiyle birlikte önemi daha da artan bahçe dekorasyonu doğru şekilde yapıldığında insanların beğenisini kazanacak ve böylece çok sık ziyaret edilen bir mekan oluşturulmasını sağlayacaktır. Dış mekan dekorasyonunda mobilya ve aksesuar seçimlerinde mümkün olduğunca doğal malzemelerden üretilen ürünler tercih edildiğinden, oturma bankları tercihleri de bu yönde yapılmalıdır.

Sık ziyaret edilen ya da deniz kıyısında bulunan mekanlar için ideal seçim olan oturma bankları, gölge alanlara konulduğunda gün içerisinde çevreden geçen birçok insanın mekana oturmasına neden olacaktır. Bahçesi olan mekanlar için genellikle zor bir karar gibi görünen mobilya ve aksesuar seçimini pratik ve şık tasarımlarla büyük oranda çözen oturma bankları, hemen hemen her insanın rahat bir biçimde oturabileceği bahçe mobilyalarıdır. Ayrıca ahşap banklar yerinde “ahşap görünümlü” çok daha sağlam ürünleri tercih edebilir ve böylece çok uzun süre boyunca ilk günkü görünümünü koruyan banklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Metalik gövde üzerinde yerleştirilen entegre ahşap ile hazırlanan yeni neslin bank modelleri, doğal görünümüyle olduğu kadar dayanıklılığıyla da her geçen gün daha da yaygın hale geliyor. Bahçe tasarımlarında geniş alanların dekore edilmesi için çok büyük ürünler tercih edilebilirken, küçük bahçeler ya da bahçenin belirli bir alanı için kısıtlı ürün seçeneği mevcuttur. Bu tür durumlarda doğru kullanılan bir ahşap oturma bankı hem bahçede çok farklı ve şık bir tasarım oluşmasını hem de dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanım imkanı sağlayacaktır. İşletmeler için şık ve pratik bir çözüm olduğu kadar bahçesi olan evlerde de farklı tasarımlar oluşturulmasını sağlayan bank modelleri, bahçenin belirli bir kısmının bölünmesi için de kullanılabilir.

Bahçe girişlerinde iki tarafa yerleştirilen ahşap banklar misafirlerinizin adeta doğaya açılan bir yoldan geçmesini sağlayarak, bahçenizin tüm havasını değiştirecektir. Çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği banklar, hareketli çocukların enerjisine dayanabilecek dayanıklılığa sahiptir.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.