Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Oturma odaları modellerinde dikkat edilecekler

15 Haziran 2014 1.740 kez okundu Yorum yapılmamış

Oturma odalarına dair seçmiş olduğunuz takımların ne derece kaliteli ve sizlere uygun olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer evinizde bebek veya 06-12 yaş arasında çocuk kişiler varsa, almış olduğunuz mobilyaların sağlıklı bir boyama işleminden geçmiş olması gerekiyor. Kimyasal nitelikli boyların çocuklarda bilhassa görme bozukluklarına ve iç hastalıklarına neden olduğunu asla unutmayın. Aslında sadece çocuklar için tehlike arz etmiyor. Yetişkinler içinde kimyasal içerikli boyama veya süsleme malzemelerinden zararlar meydana geliyor.modern-oturma-odasi-modelleri-1306923747

Kaliteli mobilyalarda ve oturma gruplarında ise böyle bir durumla karşılaşmak mümkün değil. Kaliteli markaların UNICEF standartların üretimler yaptıklarını unutmayın. Bu standartlarda çocuklar için en iyi mobilyaların nasıl olması gerektiği yönünde. Oturma odaları için bilhassa alınan çekyatlar, kalitesiz olduklarında tehlike saçabiliyorlar. Güvenlik aksamlarından imal standartlarına kadar her şey eksi durumda. Yapmanız gereken neyi, nerden aldığınızı bilerek oturma grubu almaktır. Söz konusu kanepelerin üzerlerinde bulunan kumaşlar, kalitesiz ve yıpranmaya müsait durumda olurken, aynı zamanda boyalarının akıcı ve kimyasal etki içerdiğini de düşünmelisiniz.

Sağlıklı bir oturma grubu

Sağlıklı bir oturma grubu için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Hiç taşınmayacağınız bir evde oturuyorsanız, ve küçük üyeler varsa ailede, uygun fiyatlardan veya kampanyalardan yararlanarak, sağlam ve kaliteli mobilyalar almalısınız. Bunun için her zaman dediğim gibi, ya MDF lam sistemden imal edilmiş mobilyaları, ya da tamamen organik ağaçlardan imal edilenleri almalısınız. Bu şekilde daha sağlıklı ve uzun süre kullanabileceğiniz mobilyalara kavuşur, evinizde huzurlu bir mekanı tesis etmiş olursunuz. Sağlığınıza dost mobilyalar, oturma grupları sayesinde, geleceğinizi teminat altına almış olursunuz. Çocukların beyin gelişimine kalitesiz ve kimyasallardan oluşan mobilyaların zarar verdiğini bilmelisiniz. Siz cebimden para çıkmasın diye az öderken, aslında tehlikeyi çok pahalıya satın almış oluyorsunuz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.