Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Oturma odalarında nasıl bir koltuk takımı kullanılmalı?

9 Ocak 2014 2.218 kez okundu Yorum yapılmamış

koltuk takımı nasıl olmalı?Evlerin en çok kullanılan yeri oturma odaları. Aynı zamanda misafirlerimizi ağırladığımız, sevdiklerimizle beraber hoşça vakit geçirdiğimiz bir yer. Bu nedenlerden dolayı evimizin en lüks ve göz alıcı yeri olması gerekiyor. Misafirlerimizin iyi kanılara sahip olmasında, onlara sunacağımız bir oturma odasının muhteşemliği de önemli bir yer ediniyor. Oturma odalarında kullanılan koltuk takımlarının rahat ve dekoratif açıdan halı, perde, sehpa, komedine uyumlu olarak tercih edilmesi gerekir.

Dekorasyonda önemli olanın ahenk olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bu nedenle oturma odalarında da ahengin sağlanması gerekir. 2014 senesine baktığımızda genelde pastel tonda renklerin moda olduğu görülüyor. Ancak önümüz ilkbahar ve yaz. Koltuk takımlarını değiştirmek isteyenlerin daha açık renkler tercih etmeleri, renkli bahara daha uygun olur. Yine de pastel tonda renkler tercih ederek, evin daha sade ve ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Pastel tonda renklerin tercih edilmesinde yer alan sebeplerden birisi de, misafirlere yapılan ikramlarda yaşana kazalardan dolayı koltukların lekeleri göstermemesi. Ancak yeni nesil koltuklarda bu durumla karşılaşmak diye bir şey yok. Anti bakteriyel niteliklere haiz olan koltuk modelleri tasarlanıyor. Bu da, herhangi bir istenmeyen ikram kazasında, koltukların lekeyi tutmasını engelliyor. İlk müdahalede koltuk eskisi gibi tertemiz oluyor.

Bu sebeple koltuk seçiminde bu hususa da dikkat etmek çok önemli. Özellikle çok misafir ağırlayan biriyseniz, anti bakteriyel niteliğe sahip bir koltuk takımı tercih etmelisiniz. Anti bakteriyel özelliğin kullanılmaya başlanması, daha açık tarzda renklerin gönül rahatlığıyla tercihe dilmesini de sağladı. Beyaz, krem rengi gibi tarzların leke tutmayacak nitelikte tasarlanması, daha çok tercih edilmesini sağladı. Evin en güzel köşesi olan oturma odalarına karşı iyi olun. Hayatı daha yaşanabilir kılmak için bunu yapmalısınız.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.