Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Oturma odası dekorasyon fikirleri

3 Temmuz 2012 2.759 kez okundu Yorum yapılmamış

Neşeli ve enerjik bir oturma odası tasarımı, sizi kendi evinizde mutlu edecektir. Kitap okurken, film seyrederken ve dostlarınızla sohbet ederken, oturma alanınızın yaydığı pozitif etki, ev rahatlığını da beraberinde getirecektir.

Öncelikle, oturma alanınız için tarza karar vermek gereklidir. Duvarlarda boya ya da duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Odanız eğer küçük ise açık tonlar, biraz büyükse koyu tonlar kullanabilirsiniz. Size, köy sıvalarından da tavsiye edebiliriz. Bu gelişigüzel yapılan sıvalar, duvarlarda eski dönem havalarını geri getiriyor. Üstelik renk seçenekleri de olan bu sıvalarda gri, kahvemsi veya sadece beyaz kullanabilirsiniz. Bizim favorimiz, metalik tonlarla desteklenen köy sıvalarıdır. Metalik tonların sim gibi ışık vurdukça parlaması şık bir etki yaratmaktadır. Eski koltuklarınızı kullanma kararı içindeyseniz, piyasada satılan veya diktireceğiniz koltuk örtüleri ile yepyeni koltuklara sahip olabilirsiniz. Koltuk örtülerini beyaz yaptırarak, üzerine çiçekli ve canlı desenlerde yastıklar ile bambaşka ve sıcak bir hava yaratabilirsiniz. Eski bir sandığınız varsa, üzerini anneannenizden kalan şık dekoratif bir örtü ile örtebilir ve sehpa olarak kullanabilirsiniz. Bu sene, eski ve yeninin birleşimi olan Vintage gene çok moda. Eski sehpanızı beyaza boyatıp, bu sene çok moda olan kitaplarla, dekorasyon mantığı ile üzerine sık okuduğunuz kitapları yerleştirebilirsiniz. Böylelikle, okuduğunuz kitaplar her daim göz önünde olacak ve sizi okumaya teşvik edecektir. Duvarlara asacağınız tablolarla ve isterseniz fotoğraflarla bir köşe yapabilirsiniz. Fotoğraf albümlerinizde olan, siyah beyaz fotoğraflar ile aile büyüklerinizin resimleri ile duvarlarda kolajlar hazırlayabilirsiniz. Ve çiçekler! sakın onları atlamayın. Mutlaka oturma odanızda canlı çiçek bulundurun. Kır çiçekleri arajmanları veya uzun saplı canlı çiçekler size doğayı hatırlatacağından, oturum alanlarında huzurun bekçileridir. Oda zemininde ahşap parkeniz var ise, yaz boyunca yere hafif kilimler atabilir veya hiçbir şey kullanmayabilirsiniz. Fakat geniş ve rahat oturumlu canlı renklerdeki yer minderlerinden, aşırıya kaçmadan kullanmak odada ciddi bir hareket sağlarken, konforu da beraberinde getirecektir.

Evimizde yapacağımız, kendimize özel okuma ve dinlenme alanı olan oturma odalarında, ufak değişikliklerle huzuru yakalamak mümkündür. Dinlenme mabedimiz olan evlerde, size özel alanlar daima mutluluk verecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.