Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Oturma odası dekorasyonu önerisi

27 Haziran 2014 3.333 kez okundu Yorum yapılmamış

Modern bir oturma odası dekorasyonunu mümkün kılmak için yapmanız gerekenlerin neler olacağını yazacağım. Geçen görmüş olduğum bir dekoratif ahengin, mükemmel bir şekilde oturma odalarında uygulanabileceği kanaatine vardım. Kısaca anlatayım…modern-oturma-odası-dekoru

Öncelikle duvarlardan başlıyoruz. Eğer boyamak istiyorsanız, tavan ve zeminin rengini beyaz yapacaksınız. Duvarlar ise, gri tonda olacak. Zeminin halısını da geometrik desenlerden seçebilirsiniz. Burada sadece renginin hafif gri olmasına dikkat edin yeter. Duvarları boyamak değil de, duvar kağıtlarıyla kaplamayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken gri tonlamalarda mükemmel kağıt tasarımlarını temin etmeniz olacak. Bu şekilde duvarlarla ve zemin olan işimiz bitecek.

Perdelere gelince, duvarlarla uyumlu bir renk almanızı tavsiye ediyorum. Yine gri tonlarda veya beyaz perdelerden alarak, bu adımı da geçmiş olacaksınız. Asıl önemli olanın mobilyalar olduğunu asla unutmayın. İyi bir mobilya sayesinde, modern bit oturma odasına sahip olabileceksiniz.

Sade tasarımları tercih edin. Ahşap modeller veya eskitme tarz modelleri seçebilirsiniz. Klasik sevenler için rustik modeller uygun olabilir. Sehpalarınızı da cam modellerden veyahut da, ahşap tasarımlardan seçin. Duvarlara aksesuar olarak resimler eklemenizi tavsiye ederim. Oturma odasında aksesuar olarak çiçeklere yer vermeniz daha isabetli olacak. Aslında ne kadar az aksesuar, o kadar daha rahat bir mekan anlamına geliyor. Bu nedenle tercih size kalmış, aksesuarlarda abartıya kaçmayın.

Organik tasarımları tercih edin mobilyalarda. Lake boyama teknolojisine sahip teknolojiyle vücuda gelmiş olanları almayı unutmayın. Sağlıklı ve kaliteli bir oturma odası dekorasyonu için bunlar şart. Halıların da anti stres niteliğe sahip olması önemli. Tv ünitelerini duvara oturtmalı şekilde almanız, daha sofistike bir dekorasyon meydana getirmenizi sağlayacak. İyi bir dekorasyon için hayal dünyanızı kullanmanız yeterli.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.