Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Oturma odası dekorasyonunda dikkat edilecekler

3 Temmuz 2014 2.806 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin en çok kullanılan mekanlarından birisi oturma odaları. Bu nedenle ayrı bir önemin verilmesi gerekiyor. Misafirlerimizi ağırladığımız ve ikramlarda bulunduğumuz oturma odalarının görsel açıdan birbirine kombin olan mobilyalara ihtiyacı var. Misafirlerimizi etkilemek istiyorsak, iyi bir oturma odası dekorasyonun nereden başlayacağını bilmeliyiz.oturma-odası-aksesuarları

Sağlıklı bir mobilya

Günümüzde mobilya imalatçıları özenle tasarladıkları mobilyalar sayesinde görsellik ve mobilyaların birbirine olan uyumunu hallediyorlar. Ama bizler evlerimizin diğer nesnelerine özen göstermediğimizden, mobilyalarla uyum sağlamayan ve kötü bir görünüme sebep olan manzaraların müsebbibi durumunda oluyoruz. Bunları aşmak için yapılması gerekenleri sıralayacağım ama öncelikle oturma odası dekorasyonunda dikkat gösterilecek en önemli konu, mobilyaların sağlığı meselesi.

Piyasada birbirine uyum açısından ve şıklık bakımından birçok mobilya bulabilirsiniz. Ama bunlar sizleri yanıltmasın. Görüntüye aldanarak evlerinize sağlıksız mobilyalar alırsanız, kimyasal etkiye maruz kalabilirsiniz. Çünkü standartlara uygun olmadan üretilen mobilyalar, insan sağlığına zarar verdiği gibi, kesenize de zarar veriyor.

İyi bir mobilya için bunlara dikkate edin!

Eğer oturma odalarınıza kaliteli mobilyalar alırsanız, dekorasyonda uyumsuzluk söz konusu olmaz. Dolayısıyla başta sizin ve misafirlerinizin memnun kalacağı güzel ve endamlı bir dekoru evinizde sağlamış olursunuz. Öncelikle mobilyanın sunta veya suntalam cinsi ürünlerden imal edilmediğine emin olun. Kimyasal boyalarla muhatap olan mobilyalar, giderek yıpranır ve deforme olurlar. Bunları yaşamamak için lake veya su bazlı boyama teknolojisinin kullanıldığından emin olun. Ana malzeme olarak tamamen ahşap veya MDF sistemlerin kullanılması, kalite ve standartlar açısından ideal olanıdır. Cilalama işlemlerinin İtalyan cila ile yerine getirilmesi, kimyasal etkilerden arındırılmış bir mobilyayı sizlere sunar. Bunların yanında anti stres ve anti bakteriyel niteliğe sahip olan mobilyalar almanız, doğru bir oturma odası dekorasyonunda önemli bir adım.

Aksesuarlara önem verin…

Mobilyalarınızı kaliteli seçtikten sonra, aksesuarlara önem vermeniz yeterli olacak. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, mobilyalarınızla uyum sağlayabilecek aksesuarların kullanılması. Mesela ekstra bir sehpa alacaksanız, modelini ve rengini oturma grubuna göre belirlemeniz isabetli olacak. Aynı şekilde halılar için uyuma dikkat edilmeli. Oturma odalarında endamlı bir halı figürü için geometrik desenli modeller veya tamamen taş desenli modeller uygu olabilir. Pastel tonda renkleri de tercih edebilirsiniz. Unutmayın iyi bir dekorasyon, iyi bir mobilyadan geçer.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.