Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Oturma odası için ideal koltuk takımı

18 Eylül 2013 2.161 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizin en çok kullanılan yeri kuşkusuz oturma odasıdır. Bu sebeple oturma odasının dekoratif açıdan daha ferahlatıcı bir şekle büründürülmesi gerekir. Bunun için pek çok farklı yöntem belirlene bilir ancak bu yöntemlerin ana kaynaklarını bilme ve uygulamak, beyaz köşeli koltuk takımıdaha iyi sonuçlar için yapılması gerekenlerin başında geliyor. Bunlardan kısaca bahsedelim. Evvela oturma odasına alacağınız koltuk takımlarının kaliteli olmasına dikkat edin. Derdiniz en ucuzunu almak olmamalıdır. En uygun fiyattan en iyisini almak olmalıdır. Bu sağlığınızın korunması için önemli olmakla beraber, cebinizin de korunmasını sağlar. Çünkü ucuz imalat ürünleri her zaman yıpranmaya ve deforme olmaya eğilimlidir. Bu sebeple öncelikli başat faktörümüz kalitedir. Kaliteyle beraber gelecek olan sağlıktır. Bundan sonra alanlarımıza dikkat ederek koltuk takımlarını tercih etmeliyiz.

Eğer dar bir alanımız varsa tercih edilmesi gereken modeller, köşeli koltuk takımları olmalıdır. Böylece oturma odası için ideal olan havayı yakalamış oluruz. Ferah ve huzurlu bir alan, oturma odalarımızda gönlümüzü genişletir. Üzerimize doğru mobilyaların geldiği duygusuna böylece kapılmayız. Ama alanlarınız çok genişse daha farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında daha sade ve rahatlatıcı renkler tercih edilmelidir. Siyah renk gibi kapalı tonların pek tercih edilmemesi, oturma odasında muhabbetimsi havaların daha iyi yakalanması için iyi olacaktır. Renklerin anlam dünyasına dikkat edilmeli ve bu nedenle, rahatlatıcı, mesela beyaz tonda renkler, krem rengi tarzında tonlar tercih edilmelidir. Böylece sevdikleriniz ve misafirleriniz için daha zarafet sahibi mekanları sunmuş olursunuz. Tabi bu renklerin genelde tercih edilmemesinin sebebi, çok kullanılan mekanların, hijyen açısından korunmasında ki zorluk. Ancak yeni gelişen teknoloji sayesinde, anti bakteriyel niteliklere sahip kumaşlar üretilmektedir. Kaliteli oturma gruplarının hepsinde bu özellik vardır. Bu sebeple bu tonda bir koltuk takımının, hijyen açısından problem olması da ortadan kalkmaktadır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.