Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Oyun odası dekorasyonu

14 Şubat 2012 3.876 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocukları mutlu etmenin bir yolu da çocuklara oyun odası düzenlemek olabilir. Çocuklar kendileri düşünülerek hazırlanan odada mutlu vakit geçirirken aynı zamanda çeşitli oyunlarla gelişimleri ve psikolojileri olumlu etkilenir.

Çocuklar için oyun odası tasarı yaparken tüm oyun ögelerini bir alanda toplamak ayrıca çocukların da çok hoşuna gidecektir. Oyun odası tasarımı yaparken çocukların yaşları ve çocuk sayısı göz önüne alınmalıdır. Ayrıca ailece tasarım yapılması güzel fikirlerin oluşmasına neden olur.

Öncelikle bir kağıt üzerine taslak çizmekle işe başlayabilirsiniz. Oyun malzeme ve materyallerinin nereye konulacağı kağıt üzerine yerleştirildikten sonra kullanım ayrıntıları gözden geçirilir. Oyun materyallerinin sabit veya hareketli olması taslakta konulacak yer açısından daha rahat değerlendirilir. Örneğin oyun için kullanılacak dart kesinlikle kapının arkasına asılmaması gerektiği taslakta daha belirgin olarak ortaya çıkacaktır. Oyun odasında tüm oyun materyallerinin ortalıkta olması tehlike yaratacağı gibi göze hoş da görülmeyecektir. Bu nedenle depolamak için küçük raflar ve kutular için taslakta yer işaretlenmelidir. Etajerler de depo olarak kullanılabilir. Depolama tekniği aynı zamanda çocukların düzenli olmasına yardım edecek bir faktördür.

Oyun odasında televizyon ve bilgisar bulunuyorsa rahatlık açısından armut koltuklar tercih edilebilir. Oyun cd lerinin konulabileceği kutular da bilgisayarın bulunduğu bölgeye yerleştirilebilir veya yine bilgisayarın bulunduğu yere raf yapılarak raflara yerleştirilebilir. Çocukların kart oyunları veya satranç oyunları için küçük bir masa ve etrafına sandalye seti yerleştirmek unutulmamalıdır. Çocuklar bu masada resim çizmek gibi çalışmalar da yapabilirler.

Oyun odasında çocuğun yaşına, cinsiyetine, gelişimine, ilgi alanına göre seçilen oyuncaklar yerleştirilir.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.