Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Perde

Panjur alırken nelere dikkat edilmeli?

1 Aralık 2011 3.296 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev ya da ofisinizin dekorasyonu için en uygun pencere malzemesini bulmak kadar, doğru panjurları kullanmak da önemlidir. Başarılı bir dekorasyonun son dokunuşu olan panjurlar, hem iç dizayn hem de dış görünüm için oldukça önemlidir.

Her geçen gün piyasada artan renk ve tasarım çeşitleri yüzünden doğru panjuru seçmekte zorlanabilirsiniz. Çok fazla seçenek arasından sizin için en kullanışlı ve en şık görünen panjuru seçmek, sandığınız kadar da zor bir iş değildir. Renk, malzeme, marka ve fiyat konusunda karar veremiyorsanız işe öncelikle panjurları hangi odanın camında kullanacağınızla başlayabilirsiniz. Böylece satın alacağınız panjur sistemi, öncelikli olarak amacına uygun bir tercih olacaktır.

İlk olarak panjur taktırmak istediğiniz odanızın cephesini ele alın. Odanız cephesine göre gün içerisinde farklı yoğunluklarda ışık alacağından, kullanmanız gereken panjur sisteminin de buna uygun olması gerekir. Yatak odanız eğer sabah saatlerinde daha yoğun ışık alıyorsa, dikey olarak kapanan bir panjur kullanmanız akıllıca olacaktır. İnsanların çoğu sabah yüzlerine vuran yoğun güneş ışığı ile uyanmak istemez. Dikey olarak ayarlanabilir panjur sistemleri ile odanıza girecek güneş ışığının miktarını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Böylece odanızın hangi saatinde daha aydınlık olmasına kendiniz karar verirsiniz.

Odanızın camının hangi yöne baktığı ve ne kadar korumalı olduğu da panjur seçiminizi doğrudan etkileyen bir konudur. Bu aşamada eğer pencereniz rüzgarı alan yöne bakıyorsa, alacağınız panjur sisteminin bu iklim koşullarına dayanıklı olması gerekir. Ayrıca çok fazla ek parçası olan bir panjur kullanmamaya özen gösterin. Birleşme noktası fazla olan sistemler pencereye gelen sert rüzgarla zaman içerisinde gevşeyerek, çok fazla ses çıkmasına neden olabilir. Deyim yerindeyse “dinlenme mabediniz” olan evinizde, hiç dinmeyen bir panjur gürültüsü duymak istemezsiniz. Tabi ki bütçenize göre size en uygun tercihi yapmayı da göz ardı etmeyin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.