Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Perde modelleri

6 Temmuz 2009 5.091 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümüzün mimarisinde en önemli noktalardan birisi de evimizdeki, iş yerimizdeki camlar ve bu camların dekore edilmesidir. Bu camları dekore edebilmemiz için çeşitli perde modelleri mevcuttur. Bu yüzden, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte perde çeşitlerine ve perde kalitesine önem verilmiştir. İşte sizlere birkaç tane perde modelini tanıtayım.

Stor Perde

Stor perde, günümüzde modern perde olarak tanımlanmaktadır. Birçok alan da kullanılabilen stor perdeler özellikle, hastane, okul, iş yerlerinde sade bir şekile kullanıma elverişlidir. Fakat evlerde stor perdeler çeşitli süslemeler ile kullanılmaktadır. Bu da evinize ayrı bir hava katacaktır. Stor perde, kumaş, renk, desen ve model olarak birçok seçeneğe sahiptir. Daha açık bir tanımla, stor perde alüminyum boru üzerine sarılmış ve yaylı bir mekanizmayla çalışan, uzaktan kumanda veya manüel olarak yönetilebilen bir perde sistemidir. Birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İp Perde

Farklı mekânlarda kullanabileceğimiz ip perdeler, istenilen renk ve biçim üzerine kesilip dikilebilmektedir.

Jalûzi Perde

Jalûzi perdeler, bizleri güneş ışınlarından korur ve bizim dışarıyı görmemizi sağlar iken dışarıdan bizim görünmemizi tamamen engeller. Ekonomik ve pahalı sistemleri mevcuttur bu perde sisteminin. Ekonomik olanlar manüel olarak çalışmaktadır. Biraz pahalı olanları ise uzaktan kumanda ile çalışmaktadır. Tül ve özel kesimli jalûzi perdeler mevcuttur. Kumanda ile çalışan jaluzi perdelere, evimizin inşaatı bitmeden karar vermek gerekmektedir. Çünkü uzaktan kumanda sisteminin uygulanması için, ayrı bir elektrik tesisatı döşenmesi gerekmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.