Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Perdelerin tasarıma kattığı ahenk

25 Eylül 2013 1.748 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev içerisinde her şey lüks ve güzel olmalıdır. Yaşam alanımıza kazandıracağımız her güzellik, bizim kendimize olan saygımızdan ileri gelir. Güzele vurgun olan gönlümüze istediğini vermek çok zor olmasa gerek. Sizlere burada sürekli olarak daha güzel bir dekorasyon

perdelerhavasının evlerde esmesi için yazılar yazıyoruz. Özellikle mobilyalar üzerinde yoğunlaşmıştık. Çünkü mobilyalar evi yaşanılır kılan birinci derecede önemli ihtiyaçlarımızdır. Nasıl bir mobilya? Nasıl bir dekorasyon? Nasıl bir ahenk? Bizi mutlu edebilir kısaca değinmiştik. Şimdide perdelerden bahsetmek istiyorum. Perdeler, tabiatın güzelliklerini setreden ürünlerdir. Her ne kadar bizim tabiatın güzelliklerini görmemiz için camlarımızda tutunsalar da, kendi güzellikleri sayesinde tabiatımsı güzelliği evlerimize nakşederler. Bu sebeple perdeler, çiçekli desenleriyle evlerinize bahar havasını estiren bir model olacaktır. Bunun yanında 2014 modası olarak düz çizgilerin perdelerde öne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. Renk olarak ise;  kahverengi, mavi, turkuaz, altın, gümüş renkler, kahverengi, bej ve bu rengin türevleri evlerinize ahenk katmak için seçebileceğiniz mükemmel türlerdir. Bunun yanında özel kadife, jakar, ipek kumaşlarda ihtiyaca göre evlerinizin çeşitli odalarında tercih edebileceğiniz türlerdir.

Perdelerin stilleriyle dekorasyonda ahengin yakalanması arasında ki ince nokta, perde tercihlerinizin mobilyalarınızla uygun renkler olmasıdır. Hatta desenli mobilyalarınıza özel, aynı desende perdeler de, tasarlatarak evlerinizde mükemmel bir göz alıcılığı kazanmış olursunuz. Görsellik biliyorsunuz ki çok önemlidir. Perdelerin görsellikte ki yeri de önem arz eder. Dikkat çeken bir perde stili yaratmak için, mobilyalar içerisinde sırıtan değil, mobilyalar içerisinde süzülen bir perde modeli seçmek gerekir. Bu da dediğimiz gibi, mobilyalarla aynı türden bir modeli gerekli kılmaktadır.

Dekorasyonda ki ahengin önemi her zaman vurguluyoruz. Sade bir dekorasyon için gerekli olan, kahverengi skalasında renkli perdelerdir. Ancak bunun için de mobilya türlerinin ahşap olması veya bu türden bir kaplamaya tabi tutulmuş olması, kahverengini yansıtan bir yapıya sahip olması gerekir. Dekoratif ahenkte temel kuralımız renklerin kardeşliğidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.