Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Pergola modelleri ile açık hava keyfi

11 Temmuz 2012 2.801 kez okundu Yorum yapılmamış

Misafirlerini ağırladığı her yerde keyifli ve dinlendirici zaman geçirilmesini sağlayan pergola  modelleri, yeni nesil ahşap malzemeler sayesinde yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da kullanım imkanı sunuyor. İlk bakışta basit yapılar gibi görünmelerine rağmen gerek pergola gerekse de verandaların son derece teknik bilgi gerektiren bir yapı olduğu unutulmamalıdır. Yaz aylarının kurak havasına olduğu kadar kış aylarının sert iklimine de dayanabilecek sağlam yapıya sahip olan pergola modelleri sayesinde açık hava keyfiniz ebedi olacaktır. Güneşten olduğu gibi yağmurdan da korunmasını sağlayan pergola modelleri, müstakil evler kadar ticari işletmeler için de işlevsel çözümler sunuyor.

Pergola modellerinin doğru seçilmesi kadar önemli olan bir diğer konu da, yapıda kullanılacak ahşap malzemenin iyi seçilmesidir. Nem ve rutubet haricinde böceklenmeye karşı da dayanıklı bir yapıya sahip olması gereken pergola malzemeleri, küflenmeden uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü korumalıdır. Ülkemizde son yıllarda yazlık mekanlar kadar büyük kentlerde de kullanılmaya başlanan pergola modelleri sayesinde piyasada birçok farklı firma alternatifi oluşmuş durumda. Pergolanızı yapacak firmanın uzmanlığından emin olmak için muhakkak yapıya en az 5 yıl garanti vermesini istemeniz, daha sonra kalitesiz malzeme nedeniyle tadilat masrafı çıkmamasını sağlayacaktır.

Günümüzde her ne kadar bazı firmalar pergola üretiminde emprenyeli Sibirya çamı kullansa da, kaliteli işçilik ile yerli malzemeyle de oldukça başarılı sonuçlar alınabilir. Pergola modellerinde kullanılan malzemenin yerli ya da yabancı olmasından önce ahşabın 1. sınıf olduğundan emin olunması daha mantıklıca bir seçim olacaktır. Ayrıca yapıdan destek alacak pergola modellerinin doğru planlama ile inşa edilmesi de gerekir. Bu nedenle yaz kadar kış aylarındaki iklim şartları da iyi düşünülmeli ve rüzgarın geliş açıyı iyi hesaplanmalıdır.

Pergola sistemlerinde son yıllar moda haline gelen bağımsız açılır-kapanır sistem üniteler de oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Çift ayaktan askılı yapıları sayesinde pratik bir biçimde tentenin kapatılabilmesi, istenildiğinde güneşten sonuna kadar yararlanabilme imkanı yaratmaktadır. Ticari mekanlar için tasarlanan pergola modellerinin üst paneline yerleştirilen dekoratif “Led lambalar” sayesinde sıra dışı bir şıklık yakalanması da mümkün. Müşterilerinin açık havanın tadına sonuna kadar varmasını isteyen işletmeciler için farklı alternatifler sunan pergola modellerinin neredeyse sınırsız renk seçeneğine sahip olması da oldukça büyük bir avantaj. Üstelik motorlu modeller ile tentenin birkaç saniye içinde açılıp kapanması da sağlanabilir.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.