Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Portatif sandalye modelleri

13 Mayıs 2013 5.672 kez okundu Yorum yapılmamış

portatif bahçe sandalyesiHavaların ısınmasıyla birlikte günü birlik gidilen piknikler için araçların bagajlarına mangallara yer açılırken, portatif bir sandalye için de yer ayırmakta yarar var. Akıllı tasarımları ile katlanarak oldukça küçük bir alan kaplayan ancak açıldığında da pikniklerde herkesin kıskanacağı bir konfor sunan portatif sandalyeler bu tür durumlarda adeta hayat kurtarıcıdır. Piknikler dışında plajlarda da rahatlık sunan ve bazılarının rejisör ya da yönetmek koltuğu dediği portatif sandalye modelleri, farklı renk seçenekleriyle bahçe ve teras dekorasyonuna da kolayca uyum sağlayabilir. Her ne kadar piknik ya da sahil kenarlarında kullanılmak için üretilse de, bu portatif sandalyeler evinde alan sorunu yaşayan herkes tarafından kullanılabilir. Mutfaklarda ihtiyaç olmadığında katlanarak yer kaplamayan portatif sandalyeler, misafirlerin ağırlandığı balkonlarda, bahçelerde veya teraslarda da ihtiyaç olduğunda gerçekten işlevsel bir çözüm sunabilir.

portatif plaj sandalyesiKolçaklı ve hatta içeceklerin konması için özel gözü bulunan sandalye tasarımları dahi bulunuyor. Çelik malzemeden üretilen ve bu sayede beklenenden de sağlam bir kullanım vaat eden portatif sandalyelerin kuma batmayan özel ayaklı modelleri de var. Ayaklarına geçirilen özel bir aparatla sahil kenarlarında tam manasıyla keyif yapma imkanı sunan bu sandalyelerin kuma saplanmaması, taşıma ve kullanım konusunda pratiklik sunuluyor. İnce borulardan oluşan bir iskelet yapısına sahip olduğundan  dayanıklılığın artması için çelik ya da sertleştirilmiş plastik gibi özel malzemelerden üretilen portatif sandalye ve koltukların özel katlama sistemleri ile katlandığında çok az bir alan kaplayan modelleri de bulunuyor.

 

portatif sandalyeÇok sık açılıp kapandığı ve dış mekanlarda biraz hor kullanıldığı için portatif koltuk ve sandalyeler alırken boruların birleşme yerlerinin de dayanıklı olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Genellikle polyester kumaşla kaplanan bu sandalyelerin tamamen ahşaptan yapılan daha şık çeşitleri de var. Ancak bu ahşap malzemeden yapılan sandalyelerin katlanınca portatif ürünler kadar alan tasarrufu sağlamadığı da bir gerçek. Balkon köşeleri ve küçük mutfaklarda yemek yaparken yanına arkadaş isteyenler için ideal tercih olan portatif sandalyelerin fiyatı da son derece makul. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak 30-40 lira gibi bir fiyat aralığında dayanıklı ve konforlu bir portatif sandalye alınabilir, yaz aylarında gidilen her yerde konfordan vazgeçilmeden keyifli zaman geçirilebilir. Daha da kaliteli ürünler isteyenler için fiyatı 150 lirayı aşan portatif sandalye modelleri de bulunuyor ve bu ürünler gerçek manada uzun süreli kullanım vaat ediyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.