Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Prefabrik yazlıklar ile pratik çözümler

20 Haziran 2012 3.104 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz aylarında her insan tüm yılın yorgunluğunu atabileceği ve yeniden enerji toplayabileceği bir tatil hayalini kurar ve çoğu zaman da bu tatilin devamlılığı için yazlık almak ister. Yazlık insanlar için yaşlılık dönemini sakin ve keyifli şekilde geçirilecek bir yer olarak algılandığından çoğu zaman ileri dönük ve genellikle büyük bütçe isteyen bir yatırım olarak algılanır. Oysa prefabrik evler sayesinde yazlık sahibi olmak büyük oranda ucuzlarken, prefabrik yapıların doğa dostu kimyası ve dayanıklı yapısı sayesinde beton binalardan çok daha şık, ucuz ve mukavemeti yüksek bir yazlık sahibi olabilirsiniz. Dileğe göre tamamen modüler olarak da birleştirilebilen yazlıklar, bu özellikleri ile aile bütçesinin sarsılmamasını sağlıyor ve küçük bütçeler ile modül ekleterek yazlığın daha da geliştirilmesine imkan tanıyor.

Günümüzde birçok insan yazlık almak için ev bakmaktansa prefabrik yapıların yerleştirilebileceği arsalar arayarak, gelecekte sahip olacakları prefabrik yazlığın daha iyi bir konuma sahip olmasını istiyor. Arsa temini prefabrik yazlık sahibi olmanın belki de en önemli adımı olduğundan bu konuda akılcı ve ileri görüşlü davranmakta yarar var. Prefabrik yazlığın boyutlarının ilerleyen yıllarda daha da genişleyebileceği düşünülmeli ve buna uygun genişlikte arsalar seçilmelidir. Tamamen modüler şekilde yapılan prefabrik yazıkların dilerseniz önce banyo, mutfak ve yatak odası gibi gerekli bölümlerini monte ettirebilir ve sonraki yıllarda bütçeniz müsait oldukça yeni modüller eklettirerek yazlığınızın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Mukavemeti son derece yüksek bir malzemeden üretilen prefabrik yazlıklar, hemen hemen her hava koşulunda uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü koruyabilmektedir. Deprem konusunda ekstra dikkatli olan insanların da ilk tercihi haline gelen prefabrik yazlıklar, yüksek gerilimler de dahi esneme yapabildiği için güvenli bir kullanım imkanı sunuyor. Tüm bunların ötesinde birçok yazlıkta yaşanan izolasyon sorununun da üstesinden gelen prefabrik yazlıklar, beton binalar ile kıyaslanamayacak kadar iyi bir izolasyona sahiptir. Isıtma ve soğutma maliyetleri de düşünüldüğünde beton yapıların yaz sıcaklarında soğutulması için çok büyük bir elektrik enerjisi gerekirken, prefabrik yazlıklar yaz aylarında dış ortamdaki sıcaktan etkilenmeden serin ve kış aylarında da soğuğu geçirmeden sıcak bir ortamda yaşamanızı sağlayacaktır.

Yazlık tercihiniz yaz aylarında başınızı sokacak küçük, kullanışlı ve şık görünen bir yapıysa, prefabrik yazlıklar sizin için en uygun çözüm olacaktır. Yaz günlerinde evde vakit geçirmektense gündüzleri deniz kenarında akşam saatlerinde de dışarıda olanlar için yazlık, gece saatlerinde uyunan ve yalnızca deniz sonrası duş alınan mekanlardır. Bu şekilde yaşayan insanlar büyük yazlıkları tercih etmediğinden, prefabrik yazlıkların küçük ancak kullanışlı yapılarından oldukça memnun kalacaktır. Ayrıca geniş yazlıklarda kalabalık bir aile olarak tatil yapmak isteyenlere de neredeyse sınırsız renk, malzeme ve genişlik imkanı sunan prefabrik yazlıklar, modüler yapıları ile birden fazla katlı bir yazlık kimliğine de bürünebilir. Prefabrik yazlığınıza dilerseniz birkaç oda, dilerseniz de 2. bir kat dahi eklemeniz mümkün. Üstelik tüm bu işlemler beton yapılardaki gibi aylarca değil, birkaç saatlik montaj işlemi ile tamamlanacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.