Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Rahat bir uyku için öneriler

7 Eylül 2012 1.479 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizdeki en önemli yerlerden biri olan yatak odalarımızın konumu, dekorasyonu ve şekli oldukça önemli bir konudur. Yoğun bir iş temposunun ve stresli bir günün ardından, evinize geldiğinizde rahatlamak ve yorgunluk atmak istersiniz. Bunun için suyun sahip olduğu terapi gücü hiçbir şekilde inkar edilemez. Bunun haricinde, yatana kadar geçen süredeki oturma alanınızın konforu ve huzur verici havası, sizi dinlendiren önemli faktörlerdir.

Nitekim, hayatımızın yaklaşık olarak neredeyse 1/3’ü uykuda geçmektedir. Ortalama günde 7-8 saatimiz uykuda geçmektedir. Dolayısıyla, vücudumuzu rahatlatmanın ve dinlendirmenin en iyi yolu deliksiz, huzurlu bir uykudan geçmektedir. İyi bir uyku, bir sonraki gününüzün mutlu, zinde ve verimli geçmesini sağlayacaktır. İyi ve huzurlu bir uykunun yolu da yatak ve yastıklardan geçmektedir. Öncelikle, odanızın elverdiği ölçüde büyükçe bir yatak almanızda yarar vardır. Çünkü küçük ebatlı olan yataklar, uykunun kalitesini büyük oranda düşürecek, rahatınızı kaçıracaktır. Çok daha konforlu bir uyku için, giydirme ray sistemli bir şilte tercih etmenizi ve kullanmanız önerilmektedir. Çünkü giydirme ray sistemindeki raylar vücudu kavrayıp, sarmaktadır. Sonucunda, partneriniz yatakta döndüğünde veya yer değiştirdiğinde, sizi rahatsız etmeyecek ve uyandırmayacaktır. Deliksiz ve rahat bir uyku için, vücudunuzu çok iyi saran ve belinizle yatak arasındaki boşluğu dolduracak bir şilte seçmenizde fayda vardır.

Tercih ettiğiniz şiltenin yumuşak, sert ya da orta sertlikte olması, sizin bel ağrılarınızla çok fazla alakalı değildir. Nasıl ve ne şekil bir şilte seçmeniz gerektiği, daha ziyade sizin vücut yapınızla doğru orantılıdır. Bel ya da sırt ağrıları çeken kişiler, genellikle daha sert veya ortopedik bir şilteye ihtiyaçları var diye düşünürler. Oysa ki vücut yapınızı en iyi şekilde destekleyecek olan şilte, ekstra sert olan bir şilteden daha fazla konforlu olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.